;
آخرین اخبار

۸۰ درصد جمعیت هدف آموزش و پرورش هرمزگان واکسینه شده اند/ مرحله دوم واکسیناسیون شهریور ماه اجرا مى شود

به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ، ایرج بیت الهی افزود: در برنامه واکسیناسیون پوشش ۱۰۰ درصدی فرهنگیان مد نظر است که برای اجرایی شدن این مهم هماهنگی های لازم جهت واکسیناسیون آن دسته از افرادی که در زمان اجرای طرح به بیماری کرونا مبتلا بوده و یا اینکه از دوره بیماری آن ها کمتر از شش هفته گذشته، انجام شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه در راستای برنامه های وزارت آموزش و پرروش، بازگشایى حضورى مدارس مستلزم اجراى اقدامات مختلف از جمله واکسیناسیون فرهنگیان است، خاطر نشان کرد: در استان هرمزگان همگام با سایر استان هاى کشور، مرحله اول واکسیناسیون از نهم مردادماه و به میمنت عید غدیرخم آغاز و طبق برنامه زمانبندی اجرایی شد.

 

وی اضافه کرد: در این طرح که شامل معلمان و عوامل اجرایى مدارس دولتى و غیر دولتى نیروهاى حق التدریس و خرید خدمات، دانشجو معلمان، معلمان، مربیان پیش دبستانى، سوادآموزان نهضت سواد آموزى، کارکنان ادارات آموزش و پرورش، کارکنان و مربیان کانون های پرورش فکرى کودکان و نوجوانان، اساتید دانشگاه فرهنگیان ، کارکنان نوسازى مدارس استان و همه گروه هاى وابسته به مدارس که شرایط دریافت واکسن را دارند، واکسینه شدند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان همچنین گفت: آن دسته از افرادی که مبتلا و یا مشکوک به بیمارى کرونا بوده اند و یا از دوران بیمارى آن ها کمتر از شش هفته گذشته بود، پس از بهبودی و گذشت زمان مناسب می توانند با ثبت نام و مراجعه به مراکز واکسیناسیون، واکسن دریافت نمایند. 

 

بیت اللهی ادامه داد: در مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان استان که در شهریور ماه اجرا مى شود، آمادگى واکسیناسیون مرحله اول این افراد نیز وجود دارد، بنابراین همکاران محترم هیچ نگرانی از بابت سهمیه واکسن نداشته باشند و سهیمه آنان محفوظ و در زمان مناسب با هماهنگى هاى لازم انجام خواهد شد. 

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در پایان از همه دست اندرکاران اجرای طرح واکسیناسیون فرهنگیان استان به خصوص همکاران پرتلاش حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان که شبانه روز در این امر مهم همکاری و مساعدت نمودند قدردانی کرد و گفت: بدون تردید تامین سلامت فرهنگیان به عنوان پرچمداران نظام تعلیم و تربیت مهمترین دغدغه آموزش و پرورش در مدت همه گیری این بیماری است و از همه ظرفیت ها برای تحقق این مهم بهره خواهد گرفت.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا