سردار کمالی تکذیب کرد: کسر خدمت برای مدرک کارشناسی وجود ندارد

سردار کمالی تکذیب کرد: کسر خدمت برای مدرک کارشناسی وجود ندارد

جامعه > پلیس – جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، امکان کسر خدمت با مدرک کارشناسی و انجام پروژه های تحقیقاتی را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ روز گذشته از سوی سردار ابراهیم کریمی، جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، اعلام کرد: مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند با دریافت پروژه تحقیقاتی، از خدمت سربازی از دو ماه تا پایان خدمت، معاف شوند. (اینجا)

این خبر جدید سردار کریمی درحالی اعلام شد که تا پیش از این امکان کسر خدمت با انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی فقط با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر امکان پذیر بود.

اکنون اما سردار موسی کمالی،‌ جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح چنین تغییری در قانون کسر خدمت ها را رد می کند.

او دراین باره به خبرآنلاین گفت: برای کسر خدمت سربازی با توجه به مدرک تحصیلی و انجام پروژه های تحقیقاتی باید چهار شرط وجود داشته باشد؛ اول اینکه مشمول، مدرک کارشناسی ارشد داشته باشد، دوم پروژه تحقیقاتی در مورد مسایل امنیتی یا دفاعی تعریف شده باشد، سوم این پروژه با هماهنگی و تحت نظر یکی از مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح انجام شود و چهارم در کمیته داوری نیروهای مسلح بررسی و تایید شود.

به گفته سردار کمالی،‌ با توجه به نوع این تحقیقات از ۲ ماه تا ۱۹ ماه امکان کسر خدمت وجود دارد: مشمولان حتما باید دوره آموزش نظامی را پشت سر بگذارند، باقی‌مانده دوره نظام وظیفه را انجام دهند و سپس کارت پایان خدمت بگیرند.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. کسی که سال 92 رفته خدمت ومتاهل هست آیا معافیت متاهلی بهش میخوره یا فقط افراد متاهلی که سال 94 اعزام به خدمت هستن مشمول این معافیت میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا