;

آخر هفته شمال بارانی است/ تهران گرمتر می شود

بارش بارانفریبا گودرزی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی در مردادماه بارش باران در استان های مرکزی ایران نداریم و هوا در این مناطق گرم خواهد بود. در این مدت بارش در فارس،اصفهان،یزد و کرمان نزدیک به صفر خواهد بود. 

وی ادامه داد: بارش ها در تابستان معطوف به جنوب شرق کشور است و با توجه به وقوع پدیده مانسون در شبه قاره هند، در این فصل سال بارش در مناطقی از سیستان وبلوچستان رخ می دهد. در روزهای آتی بارش باران در سراوان و نیک شهر به صورت پراکنده رخ می دهد. 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در شمال سیستان وبلوچستان شاهد وقوع پدیده بادهای ۱۲۰ روزه هستیم اما در آخر هفته از شدت وزش باد کاسته شده و دما در این مناطق افزایش می یابد. 

گودرزی با اعلام اینکه آخر هفته شدت بارش در شمال کشور زیاد است، افزود: کوهنوردان دقت داشته باشند تا آخر هفته در ارتفاعات مازندران، سمنان، تهران، البرز و قزوین بارش باران شدید پیش بینی می شود و برای صعود باید موارد ایمنی را رعایت کنند. 

وی در مورد هوای تهران گفت: نوسانات دما در تهران قابل توجه نیست اما در هشت روز آینده، روز یکشنبه هفته آینده گرمترین روز تهران است و از نیمه دوم هفته آینده هوای تهران مقداری خنک می شود. 

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 19 =

دکمه بازگشت به بالا