;

افزایش شمارهمیاران مشاور در مدارس در سال تحصیلی ۹۶ ـ ۹۷

به گزارش ایسنا، مسعود شکوهی اول شهریور ماه در همایش همیاران مشاور دختر که با حضور کارشناسان مشاور خواهر منطقه پنج کشور به میزبانی چهارمحال و بختیاری برگزار شد، با اشاره به اینکه تشکل همیار مشاور یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین تشکل‌ها محسوب می‌شود، افزود: این تشکل می‌تواند نقش اصلی را برای تعلیم و تربیت در مدارس ایجاد کند.

شکوهی، همدلی، همراهی، دلسوز بودن و رازدار بودن را از مهم‌ترین ویژگی همیار مشاور دانست و تصریح کرد: رمز موفقیت همیار مشاور، خوب گوش دادن و قضاوت نکردن است که باید یک همیار مشاور مهارت ارتباط برقرار کردن و قدرت بیان و سخن‌وری را نیز داشته باشد.


وی با اشاره به اینکه مشارکت‌پذیری و مشارکت‌جویی از هنرهای مهم مشاور و همیار مشاور محسوب می‌شود، گفت: از کسانی که این مسئولیت مهم را پذیرفته‌اند در خواست می‌شود به مشاوران مدرسه کمک کرده زیرا راهنمایی دانش‌آموزان از وظایف همیار مشاور است و همیاران پل ارتباطی میان دانش‌آموزان و متولیان مدارس به خصوص مشاور مدرسه محسوب می‌شوند.


شکوهی با اشاره به اینکه باید به نقش همیار مشاور در اداره مدرسه توجه جدی شود، ادامه داد: در صورتی که بخواهید مدرسه خوبی داشته باشید، لازم است به عنوان همیار در کنار دانش‌آموزان حرف دل آن‌ها را شنیده و برای آن‌ها تصمیم‌گیری کنید زیرا همیار مشاور نقش پررنگی را در مدرسه ایفا می‌کند.


وی افزود: کار همیار مشاور بسیار متفاوت است که از متولیان امر در مدارس درخواست می‌شود آموزش‌های مستمر را به آن‌ها داده و آن‌ها را توانمند کرده تا بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.


شکوهی با اشاره به لزوم گسترش دادن تشکل همیار مشاور، تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته حدود ۳۰ هزار همیار مشاور در سطح کشور وجود داشته که در سال تحصیلی آینده این تعداد به حدود ۴۰ هزار نفر خواهد رسید و تلاش شده است در سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ در تمام مدارس کشور این تشکل ایجاد شود.


وی از اجرای طرح دوستدار زندگی خبر داد و گفت: بعد از اجرای آزمایشی این طرح در ۱۰ مدرسه، در تمام مدارس کشور اجرا خواهد شد که در این طرح، مسیر زندگی، تحصیل و شغل دانش‌آموزان تا پایان دوره تحصیلی مشخص خواهد شد و تلاش می‌شود با اجرای این طرح فضای مبهمی در برابر دانش‌آموز وجود نداشته باشد.


شکوهی خاطرنشان کرد: مقدمات این کار فراهم شده که امید است در سال تحصیلی آینده در سطح مدارس نهادینه شود و لازم است با همکاری مشاورین این کار انجام شود و تمام عوامل اجرایی به این موضوع توجه و تمرکز را داشته باشند.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا