;

انهدام باند جعل مدارک تحصیلی در زاهدان

انهدام باند جعل مدارک تحصیلی در زاهدانبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ ابراهیم ملاشاهی گفت: در پی شکایت یکی از نهادهای دولتی مبنی بر اینکه فردی با در دست داشتن گواهی موقت پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی در خواست تایید اصالت مدرک مذکور را داشته است که در بررسی صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه مشخص شد مدرک مذکور جعلی و فاقد اصالت است، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآهان پلیس آگاهی قرار گرفت. 

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع کارآگاهان پس از انجام تحقیقات فنی دریافتند متهم بدون اینکه در جلسات کلاس‌های درسی و امتحانات شرکت کند از طریق آشنایی با یک جاعل مدرک تحصیلی در قبال پرداخت وجه نقد مدرک جعلی پیش دانشگاهی را تحویل گرفته و برای تایید گواهی موقت به یکی از نهاد‌های دولتی مراجعه کرده است. 

این مقام انتظامی بیان داشت: ماموران پس از تحقیقات تکمیلی از متهم و انجام کار فنی و اطلاعاتی باند سه نفره جاعل مدرک تحصیلی را شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیرکردند. 

رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان در پایان خاطر نشان کرد:متهمان پس از روبه رو شدن با ادله و مستندات کافی به دریافت مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای جعل مدرک تحصیلی برای پنج نفر اعتراف کرده که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا