;

بررسی تعداد کمیسیون‌ها با کاهش اعضای شورای شهر

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در اولین دستور جلسه خود در دومین جلسه در خصوص تعیین اعضای کمیسیون‌های اصلی شورای اسلامی شهر تهران برای سال اول را در دستور کار قرار دادند و در ابتدا مسجدجامعی با بیان اینکه از همکارانمان در سازمان آتش نشانی تشکر می‌کنم، گفت: روز گذشته دو حریق در شهر تهران رخ داد که ۱۵۰ آتش نشان پوشش این حریق را بر عهده داشتند و امیدوارم آغاز کار نجفی با حریق را به فال نیک بگیریم و وی به مسئله ایمنی تهران توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای چهارم کمیسیون‌های تخصصی از عدد ۳ به ۶ کمیسیون افزایش یافت، گفت: این افزایش تعداد کمیسیون‌ها به دلیل افزایش تعداد اعضا نبود بلکه مباحث جدیدی نیز ایجاد شده بود که باید به آن پاسخ داده می‌شد.


وی افزود: براساس آئین‌نامه اجرایی شوراهای شهر هر عضو موظف است حداقل عضو یک کمیسیون باشد پس با توجه به کاهش اعضا می‌توانیم عضویت اعضا در بیش از یک کمیسیون را در دستور کار قرار دهیم.


همچنین میرلوحی با بیان اینکه اجازه دهید هر کمیسیون با حداقل پنج نفر تشکیل شود، گفت: لازم است هر عضو در بیش از یک کمیسیون عضویت داشته باشد چرا که تعداد اعضا کم است.


به گزارش ایسنا، مرتضی الویری گفت: پیشنهاد می‌شود به دلیل کاهش تعداد اعضای شورا در دوره پنجم تعداد کمیسیون‌ها به عدد پنج تقلیل یابد.


وی افزود: کمیسیون نظارت و حقوقی به مانند گذشته در کمیسیون بودجه ادغام شود.


به گزارش ایسنا، در پایان رای گیری نیز در خصوص تعداد کمیسیون‌ها انجام شد و مقرر شد هر شش کمیسیون باقی بمانند اما به دلیل کاهش تعداد اعضا و به حدنصاب نرسیدن اعضای کمیسیون‌ها، در کمیسیون حقوقی و نظارت از هر کمیسیون یک نماینده حاضر شود.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا