;

بلاتکلیفی حدود ۵۰۰ هزار هکتار از زمین های عمومی

معاون دادستان کل:

معاون قضایی دادستان کل کشور در حقوق عامه: بر اساس آمارهای غیررسمی حدود ۵۰۰ هزار هکتار زمین بلا تکلیف در کشور داریم به این معنا که این اراضی متعلق به نهاد دولت و بیت المال است اما در اختیار بیت المال نیست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، محمدجواد حشمتی از دادستان ها خواست با استفاده از ظرفیت های قانونی که در اختیار دارند شناسنامه دار کردن این اراضی را که اموال بیت المال است در دستور کار خود قرار دهند.

حشمتی افزود: ضابطان عام و خاص، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی همه ظرفیت های خوبی هستند که دادستان ها می توانند با همکاری آنها در حوزه زمین اقدامات مناسب و مقتضی انجام دهند.

وی گفت: دادستان ها می توانند بین دستگاه های مختلف هم افزایی ایجاد کنند و از ظرفیت های بالقوه آنان در راستای پیشگیری از و حفظ بیت المال بهره بگیرند.

معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه امید ما برای کنترل پدیده زمین خواری در کشور به دادستان هاست افزود: اگر امروز دیر بجنبیم و خوب عمل نکنیم در آینده استان های شمالی هم هوایی برای نفس کشیدن نخواهند داشت.

حشمتی افزود: یکی از مهمترین علل رشد فساد این است که قانون و ضابطه و دستورالعمل در کشور داریم اما به درستی و به موقع به آن عمل نمی کنیم .

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا