;
آخرین اخبار

تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان مشمول وظیفه خارج از کشور

[ad_1]

به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان روز سه شنبه در جلسه هماهنگی دبیران کارگروههای تخصصی شورای‌عالی امور ایرانیان خارج از کشور با اشاره به عزم جدی دولت و دستور اکید رئیس جمهور اظهار داشت: امیدواریم لایحه پیشنهادی قانون جامع ایرانیان خارج از کشور با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تصویب این قانون انجام و گشایشی ویژه در حل مسائل و مشکلات ایرانیان حاصل شود.

جانشین رئیس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با اشاره به ضرورت تقویت علقه و ارتباط ایرانیان با سرزمین مادری و پاسداشت هویت ایرانی از طریق آموزش و توسعه خط و زبان فارسی خصوصا برای نسلهای دوم و سوم، از اقدامات بعمل آمده در تسهیل تردد مشمولان وظیفه عمومی ابراز خرسندی کرد و بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان خارج از کشور در این خصوص تاکید کرد. 

همچنین در این نشست، دبیران کارگروههای تخصصی شورای عالی، گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه‌های خود در حوزه تسهیل خدمات قابل ارائه به  ایرانیان خارج از کشور، حمایت‌ حقوقی و قضائی و دیگر حوزه ها را ارائه کردند. 

شرکت‌کنندگان در این نشست، راهکارهایی را به منظور تعریف عرصه‌های جدید خدمت‌رسانی به ایرانیان خارج از کشور در راستای تقویت و حفظ هویت و همبستگی ملی پیشنهاد کردند. 

غلامعلی حداد عادل عضو شورایعالی ایرانیان خارج از کشور نیز در این نشست درخصوص گسترش زبان فارسی و ظرفیت های موجود در بنیاد سعدی توضیحاتی ارائه کرد.

منبع:ایرنا

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا