;

تکرار ربودن بنیتا ؛ این‌بار مقابل چشم پلیس

اجتماع > اجتماعی – بار دیگر صحنه ربودن بنیتا تکرار شد اما این بار نه در خلوتی کوچه پسکوچه‌های مشیریه که در برابر مردم و کارآگاهان پلیس. دیروز ۲ متهم درحالی‌که با دستبند و پابند به محل وقوع حادثه منتقل شده بودند، توضیح دادند که چطور کودک معصوم را ربوده و باعث مرگش شده‌اند.

این صحنه برای پدر و مادر داغدار او حال و هوای دیگری داشت و بار دیگر غم‌انگیزترین روز زندگی‌شان را تداعی کرد. پدر بنیتا بار دیگر نشان داد که چطور با همه وجود تلاش کرد تا مانع ربودن جگرگوشه‌اش شود اما جوان سارق با ناجوانمردی او را روی زمین انداخت و گریخت.

او می‌گفت: «با مشت روی ماشین می‌کوبیدم و می‌گفتم بچه‌ام، بچه‌ام اما او من را پرت کرد و بچه‌ام را برد… .»یک هفته است که همه‌جا درباره بنیتای هشت‌ماهه و سرگذشت غم‌انگیزش صحبت می‌کنند. آنهایی که فرزندی به سن و سال او دارند بیشتر می‌توانند سنگینی غم پدر و مادرش را درک کنند.

روز پنجشنبه پدر و مادر داغدار بنیتا، لالایی‌گویان فرزندشان را به خاک سپردند تا او برای همیشه آرام بگیرد. در این مراسم افراد زیادی جمع شده بودند تا تسلی‌بخش این داغ سنگین باشند. دیروز بار دیگر مقابل خانه پدری بنیتا شلوغ بود. این بار اما همه آمده بودند تا با عاملان مرگ بنیتا روبه‌رو شوند. قرار بود ۲متهم در برابر کارآگاهان پلیس صحنه ربودن خودروی پدر بنیتا را بازسازی کنند.

از صبح خیلی زود مأموران زیادی در محل حادثه حضور یافتند تا نظم را برقرار کنند. دور و اطراف خانه پدری بنیتا سیاهپوش و پارچه نوشته‌های زیادی برای تسلیت نصب شده بود. پدر و مادر داغدار مقابل در خانه ایستاده و منتظر‌ بودند تا با عاملان مرگ فرزندشان روبه‌رو شوند.

با وجود گرمای هوا اما لحظه به لحظه بر جمعیت افزوده می‌شد. درست در همین لحظات بود که خودروی ویژه حمل متهمان راه خود را از بین جمعیت باز کرد. همان موقع خودروی پدر بنیتا هم مقابل خانه‌شان قرار گرفت. فشار جمعیت کار بازسازی صحنه را دشوار می‌کرد اما مأموران تلاش کردند هر طور شده نظم را برقرار کنند. در این لحظات محمد – ۳۳ساله – که خودرو را سرقت کرده بود، پشت فرمان خودروی پدر بنیتا نشست و نشان داد که چطور روز حادثه آن را ربوده است.

براساس محتویات پرونده اتهام او قتل عمدی است. همچنین مهدی که اتهامش معاونت در سرقت و خودداری از کمک به فردی است که در معرض خطر جانی بوده توضیح داد که اول او خودروی روشن را مقابل در پارکینگ دیده و پیشنهاد سرقت را مطرح کرده است. در ادامه به درخواست افسر پرونده، پدر بنیتا جلوی خودرویش ایستاد تا نشان دهد چطور تلاش کرده مانع سرقت دخترش شود. او روی کاپوت ماشین پرید و توضیح داد که سارقان چند متر او را که از کاپوت ماشین آویزان بود، روی زمین کشیده‌اند.

او درحالی‌که اشک می‌ریخت و فریاد می‌کشید چند مرتبه با مشت روی شیشه خودرو کوبید؛ طوری که شیشه جلوی ماشین خرد شد. او می‌گفت: «با مشت روی ماشین می‌کوبیدم و می‌گفتم بچه‌ام، بچه‌ام اما او من را پرت کرد و بچه‌ام را برد. بعد از آن کمی جلوتر یکی از اهالی محله ماشینش را روشن کرد تا دنبال سارق برویم اما او رفته بود و هرچه دنبالش گشتیم فایده‌ای نداشت.»

  • چرا مجرم سابقه‌دار را آزاد کردید؟

فریادهای پدر داغدار همچنان ادامه داشت و مأموران مجبور شدند او را به گوشه‌ای منتقل کنند. همینطور که نفس‌نفس می‌زد گفت: «چرا اجازه دادند فردی که ۱۳۰‌فقره دزدی داشته است، آزاد شود؟ فرزند من ماموریتی داشت و آمده بود تا آن را انجام دهد. بنیتا آمده بود تا این قاتل گیر بیفتد تا بچه‌های دیگر در امان باشند. چطور ممکن است فردی شاکی خصوصی داشته باشد، اما به این راحتی آزاد شود؟ من از کسی که باعث شد این فرد آزاد شود، نمی‌گذرم. به ما می‌گویند ماشین را در مامازن پیدا کرده‌اند؛ یعنی در این مدت پلیس نتوانسته ماشین را پیدا کند؟»

مادر بنیتا هم که صدایش گرفته خطاب به مأموران می‌گوید: «فرشته من را نتوانستید پیدا کنید. من رفتم کلانتری به من گفتند: امروز تعطیل است، بگذارید تعطیلات تمام شود. گفتم: اگر ما کسی را بکشیم ما را نمی‌گیرید؟ مأمور کلانتری گفت: نه چون امروز تعطیل است.»

  • تعقیب متهمان در ۸ استان

سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ که از همان روزهای اول پس از ربوده شدن بنیتا شخصا پیگیر پرونده بود، دیروز نیز در صحنه بازسازی حضور داشت. او در مورد روند رسیدگی به پرونده بنیتا گفت: پس از اعلام خبر ربوده شدن این کودک به سامانه ۱۱۰، رئیس‌کلانتری به همراه مأموران تجسس در محل حاضر شدند. یک ساعت بعد مأمور پلیس آگاهی در کلانتری حاضر شد و تحقیقات خود را از همان مکان آغاز کرد.

وی ادامه داد: بخشی از اقدامات پلیس ظاهری است که مردم آن را می‌بینند و بخشی دیگر سری و از طریق سیستم‌ها انجام می‌شود. وی ادامه داد: سارقان پس از سرقت خودرو برای رسیدن به محل سکونت خود مسیری کوتاه را انتخاب کردند و از جلوی هیچ دوربین ترافیک و ثبت سرعت عبور نکردند.

این درحالی است که ما همه دوربین‌های سطح شهر را ۲۴ساعته رصد می‌کردیم.وی درباره نحوه شناسایی عاملان اصلی این حادثه گفت: درحالی‌که اقدامات پیچیده پلیس ادامه داشت، فرد ناشناسی با پلیس تماس گرفت و اطلاعاتی را در اختیار ما قرار داد. با پیگیری‌های انجام شده مأموران نفر اول را دستگیر کردند و او در بازجویی‌ها مدعی شد که سرقت کار فرد دیگری است.

به همین دلیل مأموران برای دستگیری فرد دوم وارد عمل شدند اما او متواری شده بود. اما سرانجام ساعت ۲۲ سه‌شنبه شب محل اختفای این فرد پیدا شد. وی ادامه داد: پس از ورود مأموران به محل آنها با پوشک بچه و شیر خشک روبه‌رو و امیدوار شدند که کودک زنده باشد اما این وسایل متعلق به برادرزاده متهم بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران درباره اعترافات متهم گفت: او ابتدا منکر ربودن بنیتا شد اما سرانجام اعتراف و محل رها کردن خودرو را اعلام کرد. با حضور مأموران مشخص شد شیشه‌های خودرو بالا بوده و این کودک جانش را از دست داده است. محمدیان درباره تلاش‌های پلیس در این پرونده گفت: ما ۳۵ سرفصل را در دستور کار خود داشتیم و حتی در ۸ استان دیگر موارد مشکوک اعلام شد که همکاران ما در این استان‌ها به بررسی اطلاعات مردم پرداختند و پس از احراز هویت معلوم شد هیچ‌کدام از آنها بنیتا نیستند.

وی افزود: تلاش پلیس و دستگاه قضایی این است که پرونده در یک هفته آینده تکمیل و برای رسیدگی به دادگاه ارسال شود.
بر اساس این گزارش پرونده این جنایت به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شده و تحقیقات در این باره به دستور بازپرس جنایی در جریان است.

  • متهم به قتل چه‌کسی است؟

متهم اصلی محمد – ۳۳ساله- نام دارد. او که اتهامش قتل عمدی است مدتی قبل به اتهام دست داشتن در۱۳۰فقره سرقت داخل خودرو دستگیر شد اما توانست با سپردن وثیقه‌ای۲۰۰میلیون تومانی آزاد شود. او که یک همسر صیغه‌ای دارد مدت‌هاست به مصرف شیشه معتاد است. او در تازه‌ترین اعترافاتش مدعی شده که هنگام ترک خودرو کولر را روشن کرده و شیشه سمت شاگرد را کمی پایین داده است. او همچنین ادعا کرد که یک مالخر با او در سرقت لوازم خودرو همدست بود که تحقیقات برای دستگیری وی به‌عنوان سومین متهم در این پرونده ادامه دارد.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا