;

ریزش یک هتل در چین بر اثر زمین‌لرزه

به گزارش ایسنا، ماموران امداد موفق شدند ۵۰۰ مسافر را از قسمت‌های فروریخته خارج کنند.

منابع خبری می‌نویسند که لابی هتل “تاتیان” در منطقه پارک ملی “تسوچایگو” بعد از تکان‌های شدید زمین در زمین لرزه امروز شکاف خورد. ماموران آتشنشانی و امداد موفق شدند ۵۰۰ نفر از افراد داخل هتل را به موقع نجات دهند. با این حال برخی رسانه‌ها اعلام کردند که به احتمال زیادی شماری دیگر از مسافرانِ هتل زیر آوار گرفتار شده‌اند.


به گزارش اسپوتنیک، لازم به ذکر است که در اثر صدمات وارده به جاده دسترسی به این هتل که در منطقه کوهستانی واقع شده بسیار دشوار است. جاده منتهی به هتل در اثر ریزش کوه مسدود شده است. این زمین لرزه با قدرت ۶،۵ ریشتر ساعت ۲۱:۱۹ دقیقه به وقت محلی در استان سی‌چوان رخ داده است.


کارشناسان مرکز زلزله نگاری می گویند که قدرت زمین لرزه ۷ ریشتر بوده است. پس از پایان زمین لرزه، ۱۰۰ پس لرزه در دستگاه زلزله نگاری به ثبت رسیده است.


بی‌بی‌سی‌ نیز گزارش داد که طبق اعلام مقامات محلی استان سی‌چوان در پی وقوع این زمین لرزه دست‌کم ۱۳ تن جان خود را از دست داده و تعدادی دیگر هم مجروح شده‌اند.


همچنین برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال افزایش تلفات این حادثه وجود دارد و ساکنان مناطق زلزله زده در خیابان‌ها پناه گرفته‌اند.


در سال ۲۰۰۸ نیز زمین لرزه مهیبی در این استان به وقوع پیوست که بیش از ۷۰ هزار کشته برجا گذاشت.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا