;

فرمانده نیروی دریایی ارتش: ارتقاء توان رزمی از تاکیدات فرمانده کل قواست


به گزارش خبرنگار ایرنا، دریادار حبیب الله سیاری روز چهارشنبه در مراسم معارفه فرمانده جدید ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه ایران کشوری دریایی با مرزهای گسترده در شمال و جنوب است، اظهار کرد: در دوران قبل از پیروزی انقلاب به دلیل وابستگی رژیم به دولت های استعمارگر، استفاده چندانی از دریا نمی شد اما امروز با تدبیر مقام معظم رهبری، بازگشت به دریا برای توسعه دریا محور کشور، در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: لازمه رسیدن به توان رزمی بالا ، داشتن نیروی انسانی کارآمد، مخلص، مومن و انقلابی به عنوان بزرگترین سرمایه نظام و همچنین توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر مشخص بودن منافع کشورهایی که قابلیت دسترسی به منابع دریایی را دارند، گفت: گردشگری ، تجارت ، مزارع دریایی و انرژی های نوین از جمله منافعی است که با تلاش در راستای حفظ و حراست از دریا به عنوان منبع اصلی آن ، نباید اجازه استفاده از این منابع به دیگران داده شود.
دریادار سیاری با تاکید بر لزوم حفظ منابع دریا با حاکمیت بر دریاهای میهن اسلامی به ویژه دریای خزر گفت: ناوگان شمال نیروی دریایی در این راستا وظیفه سنگینی برعهده دارد و تاکنون نیز در شمال کشور از امین آباد تا آستارا در منطقه ۲۰ درصد، حضوری مقتدرانه داشته است.
وی به پیشرفت و توسعه توانمندی ناوگان شمال اشاره و اضافه کرد: زمانی در این دریا حتی یک شناور مناسب برای انجام ماموریت ها وجود نداشت اما امروز ناوگان شمال با اقتدار کامل در راستای توسعه صلح و دوستی در دریای خزر و حفط امنیت آن، سرافرازانه ماموریت های خود را به سرانجام رسانده که حاصل تلاش خالصانه همه پرسنل آن است.
دریادار سیاری با اظهار تشکر از تلاش های فرمانده سابق ناوگان شمال اظهار کرد: همه ویژگی های مربوط به یک مدیر و فرمانده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در او وجود داشت و حدود ۳۸ ماه خدمت در ناوگان شمال با تلاش های فراوان، دستاوردهای قابل توجهی را درهمه حوزه های امنیتی و افزایش سطح توان رزمی ، تقدیم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم، دریادار افشین رضایی حداد به افتخار بازنشستگی نائل آمد و ناخدا یکم احمدرضا باقری سکاندار ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش شد.
دراین مراسم مقامات لشکری و کشوری با اهداء لوح یادبود و هدایایی از زحمات چندین ساله امیر رضایی حداد قدردانی کردند.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری مرکز گیلان واقع است و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) و ناوگان شمال نیروی دریایی در این شهر ساحلی مستقر است.
خبرنگار:رضا اکبری ** انتشاردهنده: کبیری
۷۴۷۱/۲۰۰۷

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا