;

فروشگاه های زنجیره ای حامی مصرف کنندگان باید تشویق شوند+فیلم

مسئول تعزیراتی:

رئیس مرکز گشت های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در برخی فروشگاه های زنجیره ای شاهدیم که در مدت زمان مشخص تخفیف های قابل توجهی داده می شود که چون اینها بر مبنای حمایت از حقوق مصرف کنندگان است باید تشویق شوند .

بهمن حسن بیگی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: با توجه به اینکه وظیفه ذاتی تعزیرات برخورد با متخلفان است در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان همه افراد و فروشگاه هایی که رعایت این حقوق را کنند باید تشویق شوند و اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران در همین خصوص برخی ها را تشویق کرده است . 

وی گفت: در زمان قدیم ارزان فروشی جرم و تخلف بود اما هم اکنون از مصداق های حمایت از مصرف کنندگان است . 

حسن بیگی افزود : در هر حال همه تخفیف هایی که در برخی فروشگاه های زنجیره ای ارائه می شود مورد بررسی کارشناسان اصناف و صنعت ، معدن و تجارت قرار می گیرد . 

وی گفت: شنیده ایم که گفته می شود بسیاری از این تخفیف ها کذب و برای جلب مشتری است اما وقتی که ما بررسی کرده ایم هیچ تخلفی مشاهده نکردیم و اگر کسانی در این خصوص مستنداتی دارند ارائه کنند. 

مدیرعامل یکی از فروشگاه های زنجیره ای نیز در مصاحبه با خبرنگار ما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه استدلالی دارید مبنی بر اینکه تخفیف های ۴۰ تا ۵۰ درصدی برخی کالاها در این فروشگاه واقعی است ؟ افزود : همه فروشگاه های جهان برای جذب مشتری تبلیغاتی در نظر می گیرند و سعی می کنند قیمت کالاهای تمام شده را در بازه زمانی کوتاه تا ۵۰ درصد تخفیف بدهند. 

وی گفت : شاید شبهه ای ایجاد شود که کالایی که بر اساس بررسی ها نرخ قیمت مصرف کننده روی آن درج شده است چگونه می تواند با ۴۰ درصد تخفیف ارائه شود که پاسخ این است این تخفیف ها با مشارکت تولید کننده و توزیع کننده ارائه می شود مبنی بر اینکه مثلاً تولیدکننده ۲۵ درصد و توزیع کننده ۱۵ درصد تخفیف می دهد . 

وی افزود: البته همه این تخفیف ها در بازه زمانی کوتاه است تا هم مشتری جلب شود و هم آن کالای خاص اعتبار پیدا کند .

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا