;

ماکرون اولین سفر خارجی‌اش را از مالی آغاز می‌کند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کشور مالی با وجود مداخله نظامی چهار سال پیش فرانسه هنوز هم درگیر جنگ با شبه نظامیان است و سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به این کشور آفریقایی برای تضمین حمایت‌های نظامی از آن برای مقابله با شبه نظامیان است.

ماکرون مقابله با تروریسم را اولویت اصلی امنیت در دولت خود قرار داده و در کمپین انتخاباتی‌اش قول داده تا از متحدانش در غرب آفریقا حمایت کند.


یکی از دیپلمات‌های ارشد فرانسه گفت: امانوئل ماکرون در جریان کمپین انتخاباتی‌اش به تعهداتش پایبند بوده و باز هم به آنها تاکید می‌کند و به دنبال حضور نیروهای نظامی کشور برای مقابله با تروریسم است.


سفر به منطقه “گائو” که بیش از ۱۶۰۰ تن از نیروهای فرانسوی در آن مستقر هستند و دیدار با ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس جمهوری مالی برای تضمین دادن به این کشور آفریقایی برای مقابله با تروریسم و نیروهای شبه نظامی است. این اقدام از سوی ماکرون در حالی صورت می‌گیرد که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سابق فرانسه در دوران فعالیت خود نیروهای فرانسوی را از افغانستان بیرون کشید.


فرانسه از زمان اعزام و استقرار نیروهایش به مالی ۴۰۰۰ سرباز دیگر را در مناطق مختلف این کشور مستقر کرده و این درحالی صورت گرفته که نیروهای صلح‌بان سازمان ملل نیز برای تضمین امنیت و صلح و ثبات در این کشور مستقر شده‌اند.


مقام‌های فرانسوی اذعان کرده‌اند پاریس برای مدتی نامعین نیروهایش را در منطقه نگه می‌دارد.


دیپلمات‌های فرانسوی می‌گویند ماکرون به دنبال سیاستی درست برای تضمین دادن به کشورهای منطقه است تا به آنها کمک بیشتری برای مقابله با تهدیدها و پیشرفت بدهد بجای آنکه فقط بر جنبه‌های امنیتی تاکید داشته باشد.


انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا