;

معلم کار آمد، تکیه گاه سند تحول بنیادین است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان اظهارکرد: جذب نیروی انسانی و بکارگیری افراد به‌عنوان معلّم به ویژه در دوره ابتدایی بدون طی دوره تربیت معلّم اتلاف منابع و به معنی واقعی خسارت است. خسارت یعنی نه تنها آموزش و پرورش و فرزندان ما سود نمی‌برند بلکه سرمایه‌ها نیز تلف می‌شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: هرکس واقعاً خواهان تحقق اهداف سند تحول بنیادین است باید به کیفیت معلم و تربیت و آموزش آنان توجه کند. آموزش و پرورش را با بنگاه کاریابی اشتباه نگیرید، مشکل اشتغال و جذب بیکاران باید در دستگاه‌های تولیدی آنهم با آموزش‌های حرفه‌ای باید اتفاق بیافتد.


وی با تاکید بر این که آموزش و پرورش  نیازمند معلم حرفه‌ای، باسواد و متدین با هویت انقلابی است، افزود: تکیه‌گاه سند تحول بیش از همه به معلم کارآمد است. اگر از جذب تربیت و نگهداشت معلمان حرفه‌ای غفلت شود در آموزش و پرورش تمام اقدامات ابتر و ناتمام خواهد ماند.


محمدیان بیان کرد: مسئولان باید به جای انباشت و تحمیل نیروی انسانی به بهسازی و جذب نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان و یا رشته‌های علوم تربیتی از سایر دانشگاه‌ها با رغبت‌ سنجی اقدام کنند.


رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: نمایندگان به جای رضایت آنی برخی از داوطلبان به نتیجه نهایی و پی‌آمد مؤثر وکارآمد آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده توجه کنند. رضایت خانواده‌ها و آحاد مردم در این است که فرزندانشان خوب آموزش ببینند و تربیت شوند.


وی گفت: شعار آموزش و پرورش با کیفیت، آموزش و پرورش مترقی و متعالی که بتواند معارف دینی و مدنی را اشاعه دهد و حوزه اقتصاد، اجتماع و فرهنگ و سیاست را متأثر کند بدون توجه به «معلم» امکان‌پذیر نیست.


محمدیان خاطرنشان کرد: درسال‌های اخیر جذب نیروی انسانی از طُرق تحمیل قانونی نه تنها یک بار برای همیشه درهای ورودی نیروی انسانی غیرکیفی را نبسته است بلکه موجب تشویق بسیاری، برای ورود از این‌ درهای غیرمرتبط شده است و شعار از این ستون به آن ستون فرج است، را موجب شده است.


رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با گلایه از صاحب‌ نفوذان درموضوع، درخواست کرد برای اصلاح مسیر غلط جذب همین امروز اقدام کنیم فردا دیر است اگر فرزندانمان را دوست ‌داریم، اگر به آینده کشور اهمیت می‌دهیم به کارگیری افراد بدون شغل در آموزش و پرورش راه چاره نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا