;

واگذاری امور شهرداری به بخش خصوصی با رانت همراه است/ رشد قارچ گونه خیریه ها در پایتخت

واگذاری امور شهرداری به بخش خصوصی با رانت همراه است/ رشد قارچ گونه خیریه ها در پایتختبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در جلسه ای که به منظور ارائه برنامه های کاندیدای شهرداری تهران برگزار شد، محسن مهرعلیزاده برنامه های خود را ارائه کرد. پس از آن، منتخبان مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران به بیان خواسته های خود از کاندیدای شهرداری پرداختند.

در این جلسه، مجید فراهانی گفت: امکان خدمات رسانی در بسیاری از محلات شهر تهران ممکن نیست و بیش از ۸۰ درصد آسیب های اجتماعی در بافت فرسوده پایتخت رخ می دهد.

وی افزود: بحث محرومیت در مناطق شمالی تهران نیز دیده می شود و شهرداری به غیر از جمع آوری زباله و ایجاد سرای محله در این محلات باید برنامه های دیگری نیز داشته باشد.

منتخب مردم در شورای پنجم شهر تهران با اشاره به جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ تصریح کرد: شهرداری پروانه های ساختمانی را صادر می کند اما نظارتی بر این پروانه ها ندارد و همین موضوع سبب برخی تخلفات می شود.

در ادامه این جلسه، الهام فخاری اظهارکرد: شهرداری باید از گرفتاری فساد اداری با یک سیستم جامع رها شود.
وی افزود: شهرداری بیش از حد به تمام موضوعات ورود پیدا کرده و می توان گفت که شهرداری به یک دولت موازی تبدیل شده است.

منتخب مردم در شورای پنجم شهر تهران با تاکید بر کاهش رانت در شهرداری خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشاهده می شود که واگذاری امور شهرداری به بخش خصوصی با رانت همراه است و باید جلو این رانت گرفته شود.

در ادامه این جلسه، زهرا نژاد بهرام گفت: باید مشخص شود که تعامل شهرداری با نهادهای قدرت به چه صورتی است.

وی خطاب به محسن مهرعلیزاده گفت: در حوزه فضاهای بی دفاع شهری برنامه ای ارائه نشده و باید مشخص شود که چرا چنین نبوده است.

منتخب مردم در شورای پنجم شهر تهران ادامه داد: شما به مرد کاندیداها معروف هستید. این دغدغه وجود دارد که آیا شما می خواهید کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز بشوید یا خیر.

در ادامه جلسه، ناهید خداکرمی اظهارکرد: طی سال های اخیر شاهد رشد قارچ گونه خیریه ها در شهر تهران بوده ایم و باید مشخص شود که کمک های ارائه شده به این خیریه ها به چه صورت است.

وی افزود: شاید بسیاری از مردم رضایت نداشته باشند که از عوارضی که پرداخت می کنند به خیریه ها کمک شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا