;

وضعیت خدمتی بازيكنان ليگ برتر و دسته يك در سازمان وظيفه عمومي ناجا بررسی می شود .

وضعیت خدمتی بازيكنان ليگ برتر و دسته يك در سازمان وظيفه عمومي ناجا بررسی می شود .

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ، سردار “مهرعلی باران‌چشمه” رئیس سازمان تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه دوازدهمین همایش سراسری مدیران تربیت بدنی ناجا و تجلیل از خادمین ورزشی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سياست‌‌ها و راهبردهاي نيروهاي مسلح در امر ورزش و كاربردي كردن آنها يكي از بحث‌هاي اساسي مورد بررسی در این همايش است و همچنین خواستار طراحی و اجرای سند راهبردی در نیروی انتظامی با توجه به ماموریت‌های ناجا هستیم .
مقام مسئول ورزش نیروهای مسلح افزود: از برنامه های تربیت بدنی ستاد کل کسب سکوهای برتر ورزشی در حوزه های ورزش كاربردي و قهرماني در رقابتهای داخلي و خارجي ،سيزم ( مسابقات ارتش‌هاي جهان ) و حضور در لیگ بر‌ترمی باشد .
باران چشمه در خصوص انتقادات وي به راهبردهاي كلان ورزش در نيروهاي مسلح و ناجا گفت: ستاد كل سند راهبردي ورزش نيروهاي مسلح را آماده كرده و به سازمان‌هاي ذيربط ارسال داشته است. اما خواسته ما اين است كه اين سند كلان در سطح ناجا و با توجه به مأموريت ‌هاي محوله اين نيرو تهيه و اجرا شود .
وي با اشاره به اینکه سند راهبردي مذكور سياست‌هاي كلان را در خود دارد و ارتش ،سپاه و ناجا بايد با توجه به نگاه مأموريتي خود آموزشهای لازم را داشته باشند در ناجا آموزش رزمی ،دفاع شخصی ،تیراندازی از جمله آموزشهای ضروری برای این نیرو می باشد و میبایست كاربردي و عملياتي شود.
سردار باران چشمه همچنین در خصوص جعل کارت‌های پایان خدمت گفت: تاكنون از هیچ منبع موثقي از جمله فدراسیون فوتبال خبري رسمي و کتبی به مراجع ذيصلاح اعلام نشده است و اين ادعا تنها در حد حدس و گمانه‌زني می باشد .
رئيس تربيت بدني نيروهاي مسلح گفت: مدير عامل‌ باشگاه هایی كه اين ادعا را داشتند نيز گفتيم اگر سند و مدركي دارند به تربيت بدني نيروهاي مسلح و سازمان وظيفه عمومي ارائه دهند برابر قوانین با شدت برخورد مي‌شود.
وی ادامه داد: سه سال پیش یکی از ورزشکاران تیم ملی این کار را انجام داد و پس از انجام دو سال خدمت سربازی، کارت پایان خدمت اصلی خود را دریافت کرد، اما تاکنون در میان ورزشکاران درمورد جعل کارت پایان خدمت گزارشی ارسال نشده است.
باران چشمه در خصوص پیشگیری از بروز این گونه جرایم گفت : سال گذشته تربيت بدني نيروهاي مسلح با فدراسيون فوتبال و سازمان لیگ جلسه ای داشت که مقرر شد هر فصل ، اسامي بازيكنان ليگ برتر و دسته يك جمع‌آوري و برای بررسی و رصد به سازمان وظيفه عمومي ناجا ارائه شود .
وي برای شفاف سازی بیشتر با اشاره به ” اميد عاليشاه” بازيكن تيم پرسپوليس گفت : این بازیکن با معرفی خود به خدمت سربازی، تعیین تكليف خدمتي شده است و اينكه می تواند با خيال راحت به فعاليت‌هاي ورزش قهرماني ادامه دهد ، تربيت بدني نيروهاي مسلح و سازمان وظيفه عمومي ناجا مي‌خواهند كه ورزشكاران درباشگاه های نیروهای مسلح و یا سایر باشگاه ها باهماهنگی بتوانند ورزش قهرمانی خود را ادامه بدهند.
سردار باران چشمه در ادامه بیان داشت : رشته‌هاي ورزشي در باشگاه‌هاي نيروهاي مسلح سازماندهي و در سطح پنج باشگاه تقسیم شده است و سربازان قهرمان عضو تيم ملي ،پس ازگذراندن دوره آموزشي مي‌توانند در يكي از باشگاه‌‌هاي نيروهاي مسلح به فعالیت ورزشی خود ادامه دهند تا علاوه بر گذراندن دوره سربازي هر زمان نیاز در اختیار فدراسيون‌ها قرار گیرند .
رئيس تربيت بدني نيروهاي مسلح با اشاره به اينكه سربازان بخش عمده‌اي از جامعه نيروهاي مسلح محسوب مي‌شوند گفت: برنامه‌هاي ورزشي كه براي پرسنل پايور برنامه‌ريزي مي‌شود براي سربازان نيز وجود دارد و ورزش هم در طول دوران آموزش و هم در زمان بكارگيري در سازمانها بسيار مورد توجه‌ است و در حال حاضر نيز اكثر ورزشكاران شرکت کننده درباشگاه‌ها و تیمهای ما که در آوردگاه سيزم و مسابقات لیگ برتر سرباز هستند .
باران چشمه خاطر نشان كرد: توجه به ورزش سربازان مورد تأكيد و تدبير فرماندهی کل قوا می باشد و ما سعي در بکارگیری سربازان در دو حوزه آماتور و حرفه‌اي است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا