مهارت آموری

راه‌اندازی کارگروه اشتغال کارکنان وظیفه در استان‌هابه گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی فرحی روز چهارشنبه در همایش سراسری قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که به صورت ویدئوکنفرانسی در سالن جلسات امام رضا (ع) در معاونت تربیت و آموزش ناجا برگزار شد، گفت: طی جلساتی که قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه با سازمان فنی و حرفه ای داشته است، مقرر شد که به ازای هر دوره آموزشی یک آزمون ادواری برگزار کنیم که این مهم طی سال جاری در سراسر کشور انجام شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز می توانیم بگوییم که ۱۵ درصد از سربازان در همان ابتدای خدمت می توانند مدارک فنی و حرفه‌ای اخذ کنند؛ در نهایت سربازان پس از طی دوره یک ماهه آموزش در ۳۰ هزار نقطه در سراسر کشور تقسیم می شوند.

این مقام ارشد نظامی تصریح کرد: اخیراً با انعقاد تفاهم نامه ای بین وزارت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح، کارگروه اشتغال کارکنان وظیفه در هر استان با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان متناسب با مهارت های آنان راه اندازی شد.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: این یک توفیق الهی است که با عشق، ایمان و اعتقاد بتوانیم جوانان را در دوره سربازی به نقطه عطف برسانیم تا پس از خدمت مقدس سربازی بتوانند با موفقیت و کسب مهارت وارد جامعه شوند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا