مهارت آموری

افزایش حقوق سربازان از اولویت هاستبه گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار تقی مهری روز یکشنبه در همایش معاونان وظیفه عمومی سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس در سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد، افزود: این همایش سالانه برای بررسی آخرین وضعیت اقدامات وظیفه عمومی استان ها در خصوص اعزام مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح و ارائه خدمات به مشمولان، سربازان و خانواده های آنان برگزار می شود.

وی گفت: در این جلسه با ارزیابی عملکرد استان ها، برنامه های انجام شده و آینده در مجموعه سازمان وظیفه عمومی بررسی می‌شود تا بتوانیم بر اساس اولویت هایی که نیروی انتظامی اعلام کرده به اهداف بلند مدت دست یابیم.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه این سازمان اولویت های خود را در سال ۱۳۹۹ بر اساس ابلاغیات فرمانده ناجا در دستور کار قرارداده است، افزود: اولین ماموریت این سازمان اعزام مشمولان به نیرو های مسلح با رعایت دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی است.

سردار مهری همچنین اضافه کرد: اعزام سربازان رشته های پزشکی و پیراپزشکی به درمانگاه های نیروهای مسلح در فروردین ماه سال ۹۹ از اقدامات به یاد ماندنی سازمان وظیفه عمومی ناجا بوده است؛ جوانان عزیز ما در برهه های حساس تاریخی در صحنه حضور دارند و از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند.

وی گفت: اولویت دیگر سازمان وظیفه عمومی ناجا تشکیل قرارگاه احضار و اعزام منابع انسانی و برخورد با مشمولان غایب بود که در سال جاری عملیاتی و اجرایی شده است و با هماهنگی فرماندهان انتظامی استان ها با استانداران، ادارات کل مربوطه، کارگاه ها و کارخانه ها، شرکت های مربوطه و … از به کارگیری و استخدام مشمولان غایب جلوگیری کرده اند.

سردار مهری گفت: از دیگر اولویت های این سازمان، ارائه خدمات به مشمولان و خانواده های آنها در حوزه پزشکی، کفالت، تحصیلی، خروج از کشور و صدور کارت های هوشمند به نحو مطلوب است که با اقدامات و موفقیت خوبی در سطح کشور مواجه بودیم.

وی اضافه کرد: ماموریت دیگر این سازمان بهره گیری از فناوری های نوین در بخش های متعدد است و در سال جاری صدور معافیت تحصیلی اینترنتی دانشجویان در استان های تهران، البرز، سمنان و قزوین به صورت آزمایشی انجام شده که کاهش مراجعات حضوری مشمولان و خانواده ها را به همراه داشته است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: این سازمان در خصوص ارتقاء فرهنگ مقدس سربازی اقدامات موثری داشته و با پیگیری های صورت گرفته افزایش بین ۲۰ تا ۲۵ درصدی حقوق و مزایای سربازان را داشته ایم؛ امیدواریم که در سال آینده با پیگیری های ستاد کل و سازمان بتوانیم شاهد افزایش حقوق سربازان برابر قانون باشیم.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا