مهارت آموری

سربازان وظیفه قشری حساس و تاثیرگذار در نیروهای مسلح هستندبه گزارش ایرنا، سرهنگ عبدالرضا دشتی روز دوشنبه در آئین سیزدهمین جشنواره “حضرت علی اکبر (ع) و جوان سرباز” در بوشهر افزود: سربازان سپاه پاسداران در حقیقت بسیجیانی هستند که در پایگاه‌های مقاومت به عنوان سرپنجه‌های سپاه خدمت می‌کنند و ما در دوران سربازی، آنها را در یک کسوت و لباسی دیگر در حال انجام خدمت به حساب می‌آوریم که بر همین اساس، وظایف سنگینی بر عهده دارند.

دشتی اضافه کرد: نام‌گذاری جشنواره سربازان نمونه به نام حضرت علی اکبر (ع) گویای این مساله مهم است که سربازان نمونه لازم است در همه عرصه‌ها برای سایر سربازان الگو باشند.

وی بیان کرد: مراسم تجلیل و تقدیر از سربازان نمونه قرار بود طبق سال‌های گذشته با حضور سربازان سایر رده‌های سپاه برگزار شود که امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا مجبور شدیم این جشنوراه را به صورت محدود و با حضور تعدادی از سربازان نمونه به نمایندگی از سایر سربازان برگزار کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد: قرار است مراسم تجلیل و تقدیر سربازان نمونه سایر رده‌های سپاه استان بوشهر نیز با حضور فرماندهان آنها در همان محل رده مربوطه برگزار شود.

مدیر منابع سرباز سپاه امام صادق (ع) گفت: هدف از برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر (ع) و جوان سرباز فرهنگ‌سازی و ارائه الگوهای موفق و برتر در جامعه کارکنان وظیفه سپاه و تجلیل و تکریم آنان با تأکید بر ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، انقلابی و ملی است.

سرهنگ اکبر مهیمنی مطلق اظهار کرد: این جشنواره به منظور ارتقای روحیه و انگیزه خدمتی کارکنان وظیفه، تقویت نگرش مثبت و ارتقای رفتاری فرماندهان، مسئولان و کارکنان نسبت به کارکنان وظیفه، ارتقا نشاط و پویایی‌بخشی به جامعه کارکنان وظیفه، تقویت و اعتماد به نفس و خودباوری در کارکنان وظیفه، ارتقای سطح منزلت و قداست خدمت در بین کارکنان وظیفه، شناسایی جوانان سرباز مستعد و توانمند و برنامه‌ریزی مناسب برای سازماندهی و حمایت از آنان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: جشنواره جوان سرباز در ۹ محور سرباز، دفاع، امنیت و اقتدار ملی، سرباز، ایثارگری و فداکاری، سرباز، وظیفه‌شناسی و اقدام برجسته، سرباز، امور فرهنگی، هنری و تبلیغاتی، سرباز، خلاقیت، ابتکار و فناوری، سرباز، ورزش و تربیت بدنی، سرباز، دین‌داری و بصیرت، سرباز، مسئولیت‌پذیری و خانواده و سرباز، سازندگی و تفکر بسیجی برگزار می‌شود که منتخبان مرحله استانی این جشنواره در صورتی که دارای شرایط شرکت در جشنواره کشوری باشند برای شرکت در مرحله کشوری این جشنواره معرفی می‌شوند.

این مقام مسئول یادآور شد: سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در یازدهمین جشنواره جوان سرباز در سطح سپاه به عنوان رده برتر کشوری انتخاب شد و در سال گذشته نیز به دلیل عملکرد خوبی که در استان بوشهر داشت در میان رده‌های ستاد کل نیروهای مسلح مورد تقدیر قرار گرفت.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا