مهارت آموری

سربازان حافظان مرزهای آبی کشور هستند


دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری روز چهارشنبه در سیزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) جوان سرباز امروز به میزبانی منطقه یکم نیروی دریایی سپاه در بندرعباس خطاب به سربازان اظهار داشت: به‌عنوان فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دست به سینه در برابر شما سر تعظیم فرود می‌آورم و از تلاش‌ها و مجاهدات شما عزیزان و از زحمت‌های تربیتی والدین گرامیتان تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: سربازان آینده سازان کشور هستند تا جایی که رهبر معظم انقلاب شما را بسیار مورد احترام قرار می‌دهند و به فرماندهان تاکید فرمودند سربازان برای ایثار و شهادت، سربازی می‌کنند و مقام سرباز را ارج می‌گذاریم.

وی اشاره کرد: امیرالمومنین علی(ع) می‌فرمایند: سرباز زینت کشور و دژ مستحکم است چرا که همچون محافظی در برابر کسانی که چشم طمع به ناموس و خاک کشور دارند ایستادگی می‌کند.

فرمانده ندسا افزود: رفتار نامناسب و بی‌شرمانه‌ای با سربازان در دروان پهلوی می‌کردند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با ایثارگری های نیروی های وظیفه در جبهه‌های دفاع مقدس، ارج نهادن به مقام بالای سرباز در نیروهای مسلح به عنوان یک اصل پایه‌گذاری شد.

دریادار پاسدار تنگسیری بیان داشت: راه سربازان باید راه شهیدان باشد.

۱۳ سرباز از رده‌های مختلف نیرو و ۸ پاسدار ساعی در اجرای امور سربازان بعنوان برترین‌های سیزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) جوان سرباز معرفی شدند.

این جشنواره بر اساس ۱۰ سنجه و شاخصه مورد ارزیابی قرار گرفتند، ۲ خانواده معزز شهیدان طهماسبی و مهربان طلب و ۲ سرباز جانباز هم در این جشنواره تجلیل شدند.

  ۴ سرباز حافظ کل قرآن کریم هم در این جشنواره تقدیر شد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا