مهارت آموری

طرح «بازگشت به سنگر» ویژه سربازان فراری استان مرکزی آغاز شد«امیر جلالی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح در راستای مساعدت برای بازگشت سربازان فراری طراحی شده است تا بدون مشکلی بتوانند به ادامه خدمت مقدس خود بپردازند.

وی بیان کرد: در راستای اجرای این طرح، تمام سربازان فراری که یگان خدمتی آنها در استان مرکزی واقع است، می‌توانند در ایام مقرر شده با مراجعه به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان از ارفاقات قانونی بهره‌مند شوند.

دادستان نظامی استان مرکزی ادامه داد: صدور حکم برائت در صورت موجه بودن علت فرار از خدمت، صدور قرار تعلیق اجرای مجازات فرار از خدمت و بازداشت نشدن و خودداری از زندانی کردن سربازان فراری از مهمترین مزایای این طرح است.

جلالی اظهار داشت: رسیدگی به پرونده قضایی در مدت کمتر از یک روز و مساعدت یگان‌های نظامی و انتظامی در خصوص ادامه خدمت سربازی از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

دادسرا و دادگاه‌های نظامی به جرایم خاص نظامی و انتظامی نیروهای مسلح اعم از سربازان، پایوران، کارکنان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی و سایر مواردی که حضرت امام و مقام معظم رهبری اجازه داده‌اند،رسیدگی می‌کنند.

فرار از خدمت،  ضرب و جرح، توهین و خسارت به اموال نظامی از جمله مواردی است که در دادسرا و دادگاه‌های نظامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا