مهارت آموری

مهارت‌آموزی کیفی کارکنان وظیفه استان مرکزی در اولویت است« سعید فرخی» روز پنجشنبه در نشست کارگروه مهارت‌آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه استان مرکزی در اراک، افزود: طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه عمومی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب است و به عنوان سرمایه‌ای اثربخش باید به آن نگریسته شود که در سال‌های آتی پایه اشتغال قرار گیرد.

وی بیان کرد: این طرح به دنبال مهارت‌آموزی برای اشتغال کارکنان وظیفه پس از خدمت مقدس سربازی است بنابراین خروجی کار باید نیروهای ماهر و دارای توانمندی شغلی باشد و ارایه آمار از آموزش‌ها بدون تحقق عملی کافی نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی ادامه داد: سهمیه امسال مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه این استان ۲ هزار و ۹۵۰ نفر است و این که آموزش‌های مهارتی برعهده جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، ورزش و جوانان و تبلیغات اسلامی سپرده شده است.

فرخی اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد از اهداف برنامه‌های مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه عمومی استان مرکزی در سال جاری محقق شده است.

وی عنوان کرد: ورزش و جوانان و تبلیغات اسلامی استان مرکزی در راستای اجرای این طرح عملکردی نداشته‌اند که باید علت آن مشخص و پیگیری شود.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا