مهارت آموری

پادگان‌های ارتش سالم‌ترین از نظر بهداشتی برای سربازان وظیفه استبه گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش،  امیر سرتیپ محمد محمودی معاون اجرایی ارتش در سیزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) جوان سرباز آجا که به میزبانی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: در طول دفاع مقدس حضور و وجود سربازان در لشگرها، گردان های رزمی، یگان های ارتش بسیار تعیین کننده و سرنوشت ساز بود.

معاون اجرایی ارتش با بیان اینکه امروز سربازی در ایران اسلامی نعمت بزرگی است،  ادامه داد: از وجود جوانان در حوزه های خودکفایی، فرهنگی ، عملیاتی ، آموزشی بهره گرفته می شود و در بخش مهارت آموزی سربازان قدم های بزرگی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه در تمام مراکز و پادگان های ارتش سربازان دارای تخصص و حرفه هستند، یادآور شد: سربازان در ساعت های فراغت در کلاس های فنی و حرفه ای می شرکت می کنند و با کسب مهارت و  پس از دوران مقدس سربازی برای خانواده و جامعه موثر باشند.

 سرتیپ محمودی درباره اقدامات ارتش در مراکز آموزشی سربازان برای مقابله با ویروس منحوس کرونا گفت:  برنامه ریزی ویژه ای  در مراکز آموزشی سربازان و  کارکنان وظیفه انجام شده و آموزش ها لحظه ای به تاخیر نیفتاده و پذیرش ها با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده است.

معاون اجرایی ارتش با بیان اینکه پادگان های ارتش امن ترین و سالم ترین مراکز بهداشتی برای سربازان وظیفه  است، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی خوبی انجام شده و هیچ نگرانی بین سربازان نیست. ما بخاطر وجود جوانان ایرانی احساس غرور داریم چرا که جوان ایرانی در بخش های مختلف برای کشور عزیزمان مفید هستند.

 سرتیپ محمودی با تاکید بر اینکه سربازان آماده هستند در صورت هجوم دشمن در صف رزمندگان قرار گیرند، افزود: سربازان جوان ایرانی با ورود به جامعه بزرگ  سربازی، خود را فردی تاثیر گذار برای پاسداری ازهویت، آیین، مرز و بوم و ناموس مردم می دانند.

وی با بیان اینکه سربازان از ارکان ارزشمند و مهم یگان های ارتش و نیروهای مسلح هستند، گفت: با گذر از کوچه های سرزمین ایران اسلامی نام شهیدان در  تابلوهای کوچه ها و خیابان ها حک شده و به چشم می خورد و در همایش تجلیل از آزادگان و جانبازان متوجه می شویم که تعداد زیادی از  این عزیزان سرباز بوده اند.

معاون اجرایی ارتش  با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ۲میلیون و ۶۴۰ سرباز حضور داشتند، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس حدود ۴۰ هزار نفر سرباز به شهادت رسیدند که یاد و خاطره همه شهدای سرباز را گرامی می داریم.

سرتیپ محمودی با بیان اینکه امروز بخشی از وظایف و ماموریتهای ارتش توسط سربازان انجام می‌شود، یادآور شد: امروز ماموریت‌هایی در بخش های زمین، هوا و دریا برعهده سربازان است که در خط مقدم مقابله با تهدیدات قرار دارند و این دوران باید بستر تجربه اندوزی آنها را فراهم کند.

سیزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) جوان سرباز آجا با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت محدود و ویدئو کنفرانسی با برخی از یگان های نداجا، صبح امروز ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ به میزبانی نیروی دریایی راهبردی ارتش در ستاد این نیرو برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ محمودی معاون اجرایی ارتش، امیر دریادار حمزه علی کاویانی جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر سرتیپ اکرمی نیا معاون هماهنگ کننده سازمان عقیدتی آجا، امیر سرتیپ مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، امیر سرتیپ سپهری راد معاون هماهنگ کننده نپاجا، امیر سرتیپ دوم تقی خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش و امیر سرتیپ دوم یدالله فرهادی فر معاون نیروی انسانی نزاجا حضور داشتند.

در این جشنواره از سربازان برتر و نمونه کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۱۰ شاخص با اهدای لوح و جوایز تقدیر شد و از خانواده شهید احمد مرادی از شهدای وظیفه نداجا تجلیل به عمل آمد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا