مهارت آموری

وزارت اطلاعات، ایران را به الگوی امنیتی منطقه تبدیل کرده استبه گزارش وزارت آموزش و پرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی که روز چهارشنبه منتشر کرد چنین است: 

حضرت آیت الله علوی، وزیرمحترم اطلاعات

باسلام و احترام

ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام خجسته ماه شعبان بویژه ولادت با سعادت حضرت ولی عصر (عج) که هفته سربازان گمنام امام زمان نامیده شده، فرصت مغتنمی است تا حضور شما و همکاران محترمتان ادای احترام داشته باشم.

نقش حساس و جایگاه کلیدی و راهبردی وزارت اطلاعات با مدیریت مبتنی بر تدبیر و امید، جمهوری اسلامی ایران را به الگوی امنیتی منطقه و الگوی فرا سرزمینی، تبدیل کرده است.

دوام توفیق و سلامت روزافزون شما ودست اندرکاران وزارت اطلاعات در سایه منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سیاست های ریاست محترم جمهوری و دولت خدمتگزار را از درگاه خداوند سبحان خواهانم.

هفته سربازان گمنام با میلاد امام عصر (عج) در نیمه شعبان هر سال آغاز می شود.

به نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور و وزارت اطلاعات سربازان گمنام امام زمان گفته می شود کار آنها  اطلاعاتی ، تجسس ، کسب اخبار سرّی ، کشف مجهولات ، دشمن یابی  و ابزار و شیوه آن نیز بیشتر اوقات اموری است که به کارگیری آنها در شرایط عادی برای هر کسی جایز نیست .

اولین بار امام خمینی (ره) در تاریخ ۱۴ اردیبهشت سال ۶۲ نیروهای اطلاعاتی واحد اطلاعات سپاه را سربازان گمنام امام زمان (عج) نامید. آن زمان هنوز وزارت اطلاعات شکل نگرفته بود و واحد اطلاعات سپاه در کنار رکن ۲ ارتش و دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست‌وزیری از جمله مجموعه‌های اطلاعاتی کشور بودند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا