مهارت آموری

جنبه شخصی پرونده سرباز بابلی با گذشت شاکی مختومه شدبه گزارش ایرنا، امروز خبری در فضای مجازی به نقل از یک منبع آگاه منتشر و اعلام شد که با دستور رییس قوه قضاییه ، کیفر خواستی در خصوص پرونده سرباز بابلی صادر شده است.

خبرنگار ایرنا در این مورد با دکتر محسن کریمی پزشک دارو ساز و پدر سرباز بابلی تماس گرفت که وی اظهار داشت : بعد از جلسه ای که همان سال گذشته در اتاق رییس کل دادگستری مازندران در ساری با حضور پسر سربازم و بازپرس مربوطه برگزار شد، با عذرخواهی بازپرس ، پسرم از حق شخصی خود گذشت کرد ولی به لحاظ عمومی مراجع قضایی پیگیر پرونده بودند.

وی افزود : البته بعد از رضایت پسرم ۲ بار از سوی ستاد مشترک نیروهای مسلح در داروخانه من حضور یافته و از چگونگی ماجرا از پسرم تحقیق کرده بودند.

دکتر کریمی گفت : همچنین از طرف رییس قوه قضاییه هم در خصوص چگونگی وقوع حادثه تحقیق کرده بودند و نشان می داد که در حال پیگیری پرونده در بخش عمومی هستند.

وی افزود : ما هم در فضای مجازی و در رسانه ها متوجه شدیم که برای این پرونده و بازپرس کیفر خواست صادر شده ، اما اطلاعی در این باره نداریم و این پرونده از جنبه شخصی از نظر ما تمام شده است.

اواخر آذر ماه سال گذشته یکی از بازپرس های دادگستری بابل هنگام مراجعه به محل کارش از درب ورودی ارباب رجوع با درخواست محمدحسن کریمی سرباز وظیفه شناس برای بازرسی بدنی مواجه می شود و اجازه این کار را به سرباز نمی دهد.

درب ورود قضات ، کارشناسان و وکلای دادگستری بابل جدا از محل ورود ارباب رجوع است و به همین دلیل هم سرباز بابلی این بازرپرس را نشناخته و بر بازرسی بدنیش اصرار می ورزد. بازرپرس وقتی با سماجت سرباز مواجه می شود ، سیلی به صورتش می زند ، اقدامی که با اعتراض سرباز و خانواده اش مواجه می شود.

این اقدام بازپرس بابلی در فضای مجازی هم بازتاب منفی ایجاد کرده بود ، ولی بعد از کش و قوس های چند روزه سرانجام نشستی با حضور رییس کل دادگستری مازندران و دادستان بابل در محل دادگستری استان در ساری برگزار شد و بازپرس بابلی از سرباز و پدرش در آن جلسه عذرخواهی کرد. سرباز بابلی هم در آن جلسه گذشت ازحقش را اعلام کرد و پیگیر شکایتش نشد.

با این وصف ، از جنبه عمومی ستاد کل نیروهای مسلح و دستگاه قضایی پیگیر پرونده بودند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا