مهارت آموری

مراکز نظامی همچنان امن‌ترین مکان‌ها در مقابله با کرونا هستندبه گزارش روز پنج شنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری با حضور در مرکز آموزش شهید عبدالحمید انشایی نیروی زمینی ارتش ضمن بازدید ازشرایط زیستی و خدمتی اولین دوره آموزش سربازی سال جدید  در جریان روند آموزش، خدمات بهداشتی و درمانی، وضعیت تغذیه و نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا قرار گرفت.

وی در بخشی از این بازدید با سربازان جدید الورود مرکز آموزش شهید انشایی دیدار و گفت وگو کرد.

امیر دریادار سیاری در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که به خاطر دارید در سال های گذشته با پیدایش و شیوع ویروس کرونا، اعلام کردیم که پادگان ها امن ترین مکان ها برای افراد هستند. امروز نیز آمارها نشان می دهد که مراکز آموزشی و نظامی ما پاک ترین و امن ترین مکان ها هستند.

وی افزود: دشمنان در همان زمان به دنبال مخدوش کردن فضای رسانه ای بودند و می خواستند پادگان های نیروهای مسلح را اماکنی ناامن جلوه دهند، اما امروز با گذشت بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا، آمارها نشان می دهد که مراکز نظامی ما کمترین ابتلا را داشته اند و این به خاطر رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در یگان ها است.

معاون هماهنگ کننده کننده ارتش ادامه داد: با توجه به اینکه مراکز آموزشی از تراکم جمعیتی نسبی برخوردار هستند؛ رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی نیز همچون قوانین آموزشی جزء وظایف اصلی این مراکز قرار گرفته است و مسئولان اماکن آموزشی ما ملزم به اجرای دقیق و رعایت اصول بهداشتی هستتند.

امیردریادار سیاری با تاکید بر اینکه امنیت کشور به هیچ وجه تعطیل بردار نیست، تصریح کرد: برای امنیت مرزها نیاز به نیروی انسانی آموزش دیده، سالم و متعهد است که به حمدالله این نیاز از سوی نیروهای مسلح کشور تأمین می شود تا مردم عزیز کشورمان در امنیت کامل باشند.

وی خاطرنشان کرد: در ماه های اخیر با توجه به شیوع کرونای جهش یافته، قریب به صد درصد مشمولان وظیفه وارد عرصه خدمت مقدس سربازی شدند که این بیانگر خوشبینی ملت شریف ایران در شرایط کنونی کرونا به خدمات نیروهای مسلح و اطمینان  کامل از اقدامات پیشگیرانه ارتش در پادگان‌های سربازی است و نشان می دهد که امنیت کشور برای مردم اهمیت دارد چرا که در این وضعیت جوانان خود را برای تحقق امنیت کشور به پادگان ها می‌فرستند و این مسئولیت ما را در قبال مردم سنگین تر می کند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا