مهارت آموری

خانواده‌ها از همراهی مشمولان به خدمت اجتناب کنندسرهنگ فتح الله ندرلو روز شنبه با با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه یکم خرداد ماه جاری مشمولان سربازی اعم از دانشگاهی و غیر دانشگاهی از معاونت وظیفه عمومی استان به مراکز آموزش اعزام می شوند بنابراین لازم است به منظور پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس و مهلک، تمامی موارد اعلامی را به دقت رعایت کنند.
 
وی اظهار داشت: مشمولان نسبت به همراه داشتن وسایل ضروری و شخصی، اعم از مسواک، خمیر دندان، قاشق و چنگال، لیوان فلزی، بشقاب فلزی، حوله، لباس گرم، کاغذ، خودکار، خشکبار، ماسک و مواد ضد عفونی، کارت تلفن و کارت اعتباری دقت لازم را داشته باشند.
 
ندرلو با بیان اینکه در طی دوره آموزش به علت شرایط پیش آمده امکان اعطای مرخصی سربازان وجود ندارد، افزود: مشمولان سربازی باید اصل مدارک مورد نیاز اعم از برگ آماده به خدمت، برگ محل مراجعه، برگ واکسیناسیون، کارت ملی و شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص مانند تأهل،گواهی فوت والدین، جانبازان بالای ۱۰ درصد، خانواده درجه یک شهدا را به همراه داشته باشند.
 
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان با تاکید بر اینکه همه سربازان فرزندان ما هستند، گفت: به منظور مقابله و پیشگیری از بروز و شیوع ویروس کرونا، مشمولان خدمت سربازی در روز اعزام از سوی معاونت وظیفه عمومی استان ها و مراکز آموزشی نیروهای مسلح مورد غربالگری قرار می‌گیرند.
 
ندرلو با بیان اینکه عدم حضور به موقع مشمولان در زمان و محل های تعیین شده، غیبت محسوب و برابر ماده ۱۰ و ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد، افزود: مشمولان در تاریخ اعلام شده از مقابل نظام وظیفه عمومی به مراکز آموزشی تعیین شده اعزام خواهند شد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا