مهارت آموری

قصه تلخ حوادث جاده‌ای در کشوردر پی وقوع حادثه تلخ واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سربازان که به جان باختن دو تن از خبرنگاران و پنج نفر از سرباز معلمان منجر شد، علی دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما در یادداشتی کوتاه به این حوادث پرداخت.

معاون امور استان های رسانه ملی در این نوشتار خاطرنشان کرده است: خبرنگاری شغل سختی است، باید دغدغه دیگران را داشت اما فرصت این را هم به دست نیاورد که دغدغه‌مند خویشتن بود. 

وی در ادامه یادآور شده که واژگونی اتوبوس اهالی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در تور رسانه‌ای، حادثه دردناکی بود که در آن جمعی از پرتلاش‌ترین اقشار جامعه یعنی «خبرنگاران» مصدوم شدند و متاسفانه دو نفر از آنها در راه انجام رسالت حرفه‌ای خود جانشان را از دست دادند؛ جان باختن خانم‌ها ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی که بارها و بارها خبرهای مربوط به حوزه محیط زیست را مخابره کرده بودند، خبر تلخ عصر چهارشنبه بود.

وی تصریح کرده است: اصحاب رسانه دو همکار خوب خود را از دست دادند و جامعه خبری ایران در پی این حادثه سوگوار شد. 

دارابی در ادامه به حادثه مشابه دیگر اشاره و خاطرنشان کرده است: امروز هم متاسفانه خبر تلخ دیگری را در رسانه‎ها مخابره شد؛ مسافران اتوبوسی که صبح امروز در محور زاهدان – آباده دچار حادثه شدند، همگی سرباز معلم بودند، سربازان وطن که بنا بود از مهرماه به عنوان معلم در محل‌های تعیین شده ادامه خدمت سربازی خود را بگذرانند ولی حالا پنج تن از آنها دیگر بین ما نیستند و قرار نیست هیچ کلاسی با تدریس آنها شروع شود. حوادثی که قلب همه مردم را به درد آورده و داغدارشان کرده است.

معاون امور استان‌های رسانه ملی ضمن ابراز تسلیت و همدردی با بازماندگان درگذشتگان این دو حادثه دلخراش، برای مصدومان آن سلامتی و شفای عاجل مسئلت و تاکیده کرده است این حوادث تلخ موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت. دکتر دارابی تصریح کرده که نخست لازم است اقدامات جدی در راستای جلوگیری از حوادث مشابه در دستور کار قرار گیرد و دوم اینکه در اسرع وقت تحقیقات برای شناسایی علل و عوامل این حوادث انجام و با مسببین آنها برخورد قانونی شود.

به گزارش ایرنا، ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های کشور صبح چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیران‌شهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان در منطقه بیگم قلعه پیران‌شهر دچار حادثه شد.

در این حادثه غم‌انگیز متاسفانه ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرتلاش و متعهد خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا جان خود را از دست دادند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا