آخرین اخبارمهارت آموری

آموزش ۱۹۲۰ سرباز طی سالجاری در طرح سرباز ماهر

 به گزارش برنا از اردبیل، وحید فروهر معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در گفتگو با روابط عمومی اداره کل اظهار کرد: مرحله اول این طرح با آموزش هزار و ۳ سرباز در سال ۱۳۹۸، فاز دوم ۴۷۷ سرباز در سال گذشته و در سالجاری هم تاکنون هزار و ۹۲۰سرباز در پادگان‌های آموزشی شهید مدنی اصلاندوز و شهید بیگلری مشکین‌شهر آموزش دیدند.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح در استان اردبیل، آموزش سربازان وظیفه پادگان‌های آموزشی شهید مدنی اصلاندوز و شهید بیگلری مشکین‌شهر است، تصریح کرد: سربازان وظیفه در طرح سرباز ماهر دوره‌هایی مانند کسب‌وکار، کارآفرینی، مهارت‌های زندگی، سواد مالی و سواد رسانه‌ای را طی می‌کنند تا در زندگی شخصی و اجتماعی خود از این آموزش‌ها استفاده کنند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به‌ضرورت این آموزش‌ها برای سربازان وظیفه ادامه داد: طرح سرباز ماهر یک طرح کشوری است اما استان اردبیل به‌عنوان پایلوت در اسفندماه ۱۳۹۷ این طرح را با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی اجرا کرد.

فروهر ابراز امیدواری کرد: سربازان وظیفه از این دوره‌های آموزشی نهایت استفاده را برای ارتقای سطح زندگی و شغلی خود ببرند تا بتوانند در زمینه‌های شغلی و زندگی شخصی بیش‌ازپیش به موفقیت دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کرونایی کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شود اما تعداد کلاس‌های آموزشی افزایش‌یافته است.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا