مهارت آموری

هزار و ۲۷۴ سرباز وظیفه در استان همدان آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند«وهب مختاران» روز سه شنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان را کمک به اشتغال پذیری، توانمند سازی و تسهیل برای ورود آنان به بازار کار بعنوان کرد و افزود: این دوره های آموزشی در ۸۱ کارگاه(محیط واقعی کار) و ۴۵ کارگاه ثابت و سیار در داخل پادگان‌ و محل خدمت سربازان برگزار شده است.

وی اظهار داشت: این دوره های آموزشی بر اساس قرارداد با قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح و با هدف مهارت آموزشی به تمامی سربازان در یک دوره سه ساله برگزار می شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان همدان گفت: مهارت های ارائه شده به سربازان بیشتر براساس نیاز سنجی ها در رسته های شغلی مختلف مانند تعمیر کار سیستم نظارت تصویری(دوربین مداروبسته)، سرویس و نگهدار خودرو، تعمیرکار وسایل گاز سوز خانگی، آرایشگری، نصب و تعمیر پکیج گازی آموزش داده می شود.

به گفته مختاران، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ضمن برنامه‌ریزی هدفمند با وجود محدودیت‌های شیوع ویروس کرونا، توانسته اقدامات موثری را در راستای ارائه آموزش های مهارتی به ساربازان در قالب همکاری پادگان ها و یگان های نظامی استان همدان انجام دهد.

وی افزود: چنانچه جوانان در مدت خدمت سربازی مهارت لازم را کسب کنند زمینه اشتغال بکار آنها بعد از پایان خدمت فراهم می شود چراکه عمده عامل بیکاری افراد، نداشتن مهارت های شغلی است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان همدان یکی از مهمترین برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان را برنامه ریزی برای مهارت آموزی به سربازان در دوران خدمت سربازی عنوان کرد.

استان همدان دارای ۲۲ مرکز و شعبه دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی ویژه آموزش های فنی و حرفه ای است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا