مهارت آموری

اخبار کوتاه از سرپل‌ذهاب – ایرنا

به گزارش ایرنا؛ «سیروس صادقی» روز سه شنبه به مناسبت روز سرباز در دیدار با خانواده شهید رحمانی افزود: اگر ما مسوولان به خوبی مسوولیت خود را انجام دهیم و رضایت مردم در لوحه کار خود داشته باشیم به طور قطع شهدا از ما خشنود خواهند شد زیرا که سیره و راه شهدا نیز همین بوده است.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب نیز در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: ما به خانواده های شهدا مدیون هستیم و باید قدردان صبر و شکیبایی خانواده های معزز شهدا باشیم.

سرهنگ پاسدار «مجتبی کاکایی» تاکید کرد: اگر شهدا را الگو و سرلوحه کار خود قرار دهیم خواهیم توانست ادامه دهنده راه نورانی آنان باشیم و در برابر حربه های امروز دشمن بایستیم.

زنگ مقاومت و ایثار در مدرسه شاهد شهرستان سرپلذهاب به صدا درآمد

زنگ مقاومت و ایثار روز سه شنبه در مدرسه راهنمایی شاهد شهدای ابوذر  با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، حجت الاسلام عسکری امام جمعه موقت ، رئیس آموزش و پرورش و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان سرپلذهاب در شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام «مصطفی عسکری» در این آئین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی گفت: شهدای دانش آموز باایمان در دوران جنگ با از خودگذشتگی و ایثار به میدان رفتند و امروزه اقتدار جمهوری اسلامی در تمام سرزمین ها را میبینیم‌.

وی در ادامه به بیان خاطراتی از دانش آموزان شهید در دوران جنگ تحمیلی پرداخت و افزود: این دانش آموزان‌ شهید، الگوی برای جوانان و نوجوانان است که در جامعه کنونی راه تعالی و رسیدن به خدا را نشان می دهند.

او در ادامه خطاب به دانش آموزان گفت:به دنبال طلب علم و دانش باشید و اگر می خواهید به جای از درجات برسید احترام به پدر و مادر و آموزگار و استادخود را داشته باشید و این در توصیه دین و ائمه معصومین (ع) نیز آمده است.

در ابتدای مراسم مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سرپلذهاب ضمن خوش آمدیی مدعوین به این آئین معنوی گفت: زنگ‌مقاومت همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان با شعار ما مقتدریم به صدا درآمده است تا یادآوری برای ایثارگری و رشادت های شهدا و رزمندگان اسلام نیز باشد.

وی گفت: رزمندگان اسلام بدون تجهیزات نظامی در برابر جنگ تحمیل شده دشمن ایستادند و نگذاشتند وجبی از خاک ایران به دست دشمن بعثی بیفتد.

او در پایان به رشادت های رزمندگانی اشاره کرد که سنی نداشتند و در همان مقطع دانش آموزی با روحیه مقاومت و جهادی در میدان جنگ حاضر شدند و نقش موثر و ارزشمندی در کنار دیگر رزمندگان در دفاع از آرمان های اسلام نیز داشتند.

لاشه یک راس آهو در سرپل ذهاب  کشف شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست سرپل ذهاب از کشف و ضبط یک قبضه اسلحه ساچمه زنی پران تک لول و لاشه یک راس آهو از متخلفین شکار و صید غیر مجاز توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست پناهگاه حیات وحش قراویز توسط محیط بانان این شهرستان خبر داد.

«کیانوش احسانی پور» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متخلف پس از صورتجلسه و تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی همچنین از همکاری دستگاه قضایی بابت همکاری و اولویت قرار دادن پروند های زیست محیطی تقدیر و تشکر نمود.

منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز با سه هزار و ۸۰۰ هکتار مساحت، بخشی از حوزه استحفاظی شهرستان سرپل ذهاب است که به لحاظ موقعیت جغرافیایی و منطقه ای گرمسیری دارای وحوش فراوان است.

منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز مشترک قصرشیرین و سرپل ذهاب هم اکنون تنها زیستگاه منحصر به فرد آهوی ایرانی در منطقه غرب کشور به شمار می رود.

از جانوران موجود در این منطقه می توان به کل و بز وحشی، قوچ و میش، آهو، گرگ، روباه، خرگوش، تشی و بزمجه اشاره کرد.

همچنین این منطقه حفاظت شده با پوشش گیاهی بلوط، پلک، تنگرس، آلبالو وحشی و گیاهان مرتعی، دارای انواع گونه های پرندگان شامل کبک، تیهو، سار و فاخته است.

سرپل ذهاب با بیش از ۹۰ هزار نفرجمعیت در غرب کرمانشاه، با کشور عراق ۴۸ کیلومتر مرز دارد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا