مهارت آموری

تردد کامیون‌ در محور اسلام آباد غرب ممنوع است

سرهنگ «محمد حیدری» روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: رانندگان این گونه وسایل نقلیه می توانند از محور جایگزین اسلام آباد غرب به سمت ایوان و ایلام تردد کنند.

وی ادامه داد: تیم‌های گشتی ثابت و سیار پلیس راه استان این محدودیت را با جدیت اجرا می کنند و با رانندگانی که محدودیت را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهند کرد.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: همچنین از رانندگان وسایل نقلیه حامل زائران خواسته می شود در بخش هایی از راه ها که ۲طرفه و کوهستانی و پرپیچ و خم هستند از ارتکاب سبقت و سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ خودداری کرده و حتما کمربند ایمنی را ببندند.

تشریح ضوابط و مقررات سرباز محقق

معاون وظیفه عمومی استان نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: در راستای استفاده بهینه از توان علمی جوانان تحصیل کرده در سال های اخیر فرصتی ایجاد شده تا مشمولان وظیفه دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر بتوانند با انجام پروژه تحقیقاتی در سطح نیروهای مسلح از کسر خدمت بهره مند شوند.

سرهنگ «مسعود همتی» اظهار داشت: شرط بهره مندی مشمولان از پروژه های تحقیقاتی، نداشتن غیبت است و دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر، دانش آموختگانی که در مهلت یکساله معرفی خود قرار دارند ، می توانند نسبت به اجرای فعالیت های تحقیقاتی اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبین لازم است به  سازمان های نیروهای مسلح و یا مراکز تحقیقاتی مراجعه و تقاضای خود را ارائه و حسب توانمندی آنان به مراکز تحقیقاتی یا معاونت تخصصی مربوط معرفی می شوند و در نهایت در صورت تایید، پروژه در سامانه نیروهای مسلح ثبت می شود.

سرهنگ همتی خاطر نشان کرد: همچنین کارکنان وظیفه حین خدمت صرفا مجاز به گرفتن پروژه تحقیقاتی مرتبط با مدرک تحصیلی از نیرو یا سازمان محل خدمت خود می باشند، همچنین کارکنان وظیفه ای که دارای خدمت قبلی هستند می بایست نسبت به اخذ پروژه تحقیقاتی از یگان خدمتی قبلی خود اقدام کنند.

معاون وظیفه عمومی استان تصریح کرد: حداکثر مدت کسر خدمت برای سربازان محقق ۱۲ ماه است و ثبت اطلاعات مربوط به پروژه کارکنان وظیفه محقق مانند انصراف ،خاتمه کار،عنوان پروژه به عهده معاونت نیروی انسانی یگان  اعمال کننده کسری پروژه است.

وی در پایان عنوان کرد: مشمولان و خانواده های آن ها برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به. نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی  khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا