آخرین اخبارمهارت آموری

افزون‌بر۲هزار سرباز در سیستان وبلوچستان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند

خداداد اولیائی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با وجود محدودیت‌های شیوع کرونا، اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای با همکاری قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، گام‌های مثبتی برای آموزش مهارت به سربازان برداشته است.

وی هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان را تامین نیازهای نیروهای مسلح به کارکنان وظیفه ماهر و کمک به اشتغال‌پذیری و تسهیل برای ورود به بازار کار عنوان کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: تا پایان شهریورماه سالجاری ۲ هزار و ۶۳۸ نفر دوره معادل افزون‌بر ۳۲هزار  نفر ساعت آموزش مهارت در پادگان‌ها ارائه شده است.

وی بیان کرد: سربازان آموزش دیده در آزمون‌های سنجش مهارت شرکت کرده و کسانی که در آزمون کتبی و نهایی(عملی) قبول شوند،  کارت مهارت دریافت می‌کنند.

اولیائی با اشاره به تنوع دوره‌های آموزشی اجرا شده برای سربازان گفت: کاربررایانه، تعمیر موتورخودروی بنزینی، آشپزی، سرویس و نگهداری خودرو، سیم کشی مدارهای پایه ساختمان (روکار و توکار)، لوله کشی و نصاب وسایل بهداشتی، جوشکاری و عکاسی دیجیتال از جمله دوره‌های آموزشی بوده است.

وی با اشاره به توسعه روش مهارت آموزی در محیط کار واقعی با استفاده از کارگاه‌های تولیدی و خدماتی متعلق به نیروهای مسلح در شرایط شیوع کرونا، پیگیری آموزش‌های مجازی برای دسترسی بهتر سربازان به مهارت آموزی بویژه در مناطق مرزی و کمتر برخوردار استان را مورد تاکید قرار داد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا