انتظامی

نیم میلیون تماس با سامانه ۱۱۰ ثبت شد/ وقوع ۹ هزار سرقت در سمنانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار عبدالله حسنی در صبحگاه مشترک نیروهای انتظامی استان سمنان به مناسبت هفته ناجا و به میزبانی ستاد فرماندهی انتظامی سمنان با حضور استاندار، با بیان اینکه هفته ناجا سال جاری با شعار پلیس هوشمند، امنیت پایدار نامگذاری شده است، تاکید کرد: باید برای تحقق پلیس هوشمند، تلاش کنیم، افراد هوشمند را در نیروی انتظامی به کار گیریم و همچنین از تجهیزات مناسب برای هوشمند سازی پلیس بهره بگیریم.

وی در گزارشی از وقایع انتظامی استان سمنان و با بیان اینکه در یکسال گذشته، ۵۱۲ هزار تماس با مرکز ۱۱۰ گرفته شده که ۴۷ درصد عملیاتی و ۴۲ درصد راهنمایی شد، تاکید کرد: در یک سال اخیر خوشبختانه جرایم سایبری در سطح استان دو درصد کاهش یافته و ۸۸ درصد از جرایم در حوزه پلیس فتا نیز کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: در استان حتی یک نفر از ارازل و اوباشی که بخواهند برای مردم ایجاد مزاحمت کنند نداریم و ما دستی که برای مردم بالا برود و قصد ایجاد ناامنی داشته باشد را قطع خواهیم کرد.

حسنی با بیان اینکه تشکیل یگان تکاور، ظرفیت خوبی را در استان ایجاد نمود و آمادگی برای مأموریت‌های مختلف در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز و مواد مخدر، ارتقا امنیت اجتماعی و سایر موارد برای این یگان وجود دارد، ابراز کرد: درست است که بیش از ۹ هزار سرقت در یکسال گذشته در استان صورت گرفته اما افزایش دستگیری سارقان نیز در سال گذشته به میزان ۱۰ درصد رقم خورده است.

وی با بیان اینکه در یکسال گذشته هفت درصد تصادفات، سه درصد تعداد مجروحان و ۲۳ درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات در سطح استان سمنان کاهش داشته است، گفت: بیش از ۱۴ تُن و ۷۰۰ کیلوگرم، کشفیات مواد مخدر در یکسال گذشته بوده که نسبت به مدت مشابه قبل، ۲۴ درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی استان سمنان همچنین با بیان اینکه یک هزار و هزار و ۷۱۷ طرح مقابله با مواد مخدر در محله‌های استان طی یکسال گذشته اجرا شد و ۵۶ باند مواد مخدر طی یکسال گذشته در استان دستگیر و یا منهدم شدند، گفت: در یکسال گذشته بیش از ۲۵ هزار و ۷۰۰ تماس با ۱۹۷ سامانه پیشنهادها و انتقادات پلیس نیز در سطح استان برقرار شده است.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا