انتظامی

لزوم ارتقا ۳۰ پله‌ای جایگاه ایران در زمینه دولت هوشمندبه گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از پروژه‌های هوشمندسازی ناجا اظهار کرد: امروز فناوری و ارتباطات زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است، امروزه دیگر کسی بدون فناوری و اطلاعات نمی‌تواند زندگی کند.

وی افزود: ظرف مدتی کوتاهی زیرساخت‌های خوبی از سوی جوانان ایرانی برای آموزش مجازی در زمان کرونا آماده شد و همین امر سبب شد تا از جهان عقب نمانیم.

زارع پور گفت: پلیس باید به روز و مجهز به فناوری‌های روز باشد تا بتواند اگر حقی از کسی ضایع شد احقاق حق کند.

وزیر ارتباطات گفت: پلیس برای حفظ منافع مردم باید دائماً به روز شود و به فناوری‌های جدید تسلط داشته باشد و حتی یک قدم از دیگران جلوتر باشد.

وی گفت: پلیس باید مرکز دیده بانی برای فناوری‌های جدید داشته باشد، که البته تا به امروز هم پلیس فتا عملکرد مناسب داشته است.

زارع پور خاطرنشان کرد: پلیس از نخستین سازمان‌هایی بود که معاونت فناوری داشت و این نشان دهنده پیشگام بودن نیروی انتظامی در زمینه فناوری بود.

زارع پور درباره استفاده از فناوری‌های نوین در پلیس خاطرنشان کرد: باید طعم شیرین فناوری در بخش دولتی را به مردم بچشانیم. مردم در بخش غیردولتی و خصوصی این خدمات را دریافت می‌کنند و انتظار دارند در بخش دولتی هم این خدمات را دریافت کنند و برای این منظور لازم است بخش فناوری اطلاعات در سازمانها جدی گرفته شود و این اتفاق در پلیس افتاده است و لازم است تا تقویت شود تا در جهت افزایش رضایتمندی مردم اقدامات انجام شود.

وی ادامه داد: مردمی که به پلیس مراجعه می‌کنند در نهایت استیصال هستند و اگر در چنین شرایطی کار مردم با سرعت بیشتری نسبت به گذشته انجام شود قطعاً دعای خیر این افراد باعث خیر و برکت در زندگی مردم می‌شود.

وی ادامه داد: باید خدمات در حوزه‌های مختلف را به صورت یکپارچه به مردم ارائه دهیم.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم تبادل بین دستگاه‌ها را تسهیل کنیم و از همین رو زیر ساخت جدید برای راهبری استقرار دولت الکترونیک تدوین می‌کنیم تا یک سازمان در نهایت در دولت پاسخگو باشد. شاخص کیفیت در دنیا ۸۰ و شاخص کمیت در استفاده از دولت الکترونیک ۱۳۰ است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در خصوص حمایت مالی پیشنهادی به رئیس جمهور داده ایم تا منابع فرا دستگاهی برای توسعه دولت هوشمند در اختیار ما قرار بگیرد. اگرچه تحریم‌ها اثرگذار است اما ما از پلتفرم‌های داخلی نیز استفاده می‌کنیم اما اگر بخواهیم پلتفرم‌های داخلی تقویت شوند باید بتوانیم از طریق این ظرفیت‌ها خدمات را هم ارائه دهیم بویژه بخش پیام رسان های داخلی باید جدی گرفته شود و ما در این خصوص نیز برنامه مفصلی داریم.

وی گفت: ما تلاش می‌کنیم در وزارت ارتباطات اتصال مجازی بین سازمان‌ها راحت‌تر و سریع‌تر باشد. در تلاش هستیم ۳۰ پله جایگاه ایران را در زمینه دولت هوشمند ارتقا دهیم.منبع:مهر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا