انتظامی

بیشترین جانباختگان تصادفات رانندگی افراد ۱۸ تا ۳۵ ساله هستندبه گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، سردار سرتیپ سیدکمال هادیانفر در سومین روز از هفته ناجا در دومین همایش بانوان فرهنگیار ترافیک، اظهار داشت: سالانه حدود ۱۶ تا ۱۷ هزار نفر در سوانح ترافیکی در کشور جان خود را از دست داده و زیان مالی ناشی از این حوادث، معادل هشت درصد از تولید ناخالص ملی است.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه تصادفات از جدی‌ترین معضلات کشور است و ۱۶ تا ۱۷ هزار جانباختگان حوادث ترافیکی برای کشور زیبنده نیست، تصریح کرد: طبق آمارهای به دست آمده، بانوان بیشتر از آقایان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت و کمتر دچار سوانح ترافیکی می‌شوند.

هادیانفر ادامه داد: از سال ۸۴ در پلیس راهور به یک چالش جدی دست پیدا کردیم و آن این بود که اگر می‌خواهیم توسعه انضباط داشته باشیم باید از ظرفیت‌های اجتماعی بهره ببریم.

وی با اشاره به نقش مادران و همسران در توسعه آموزش و فرهنگ گفت: آمارها نشان می‌دهد که در تصادفات، ۶۵ درصد آقایان و فقط ۳۵ درصد خانم‌ها مقصر هستند و خانم‌ها بیشتر احتیاط کرده و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بانوان بیشتر از آقایان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت و کمتر دچار سوانح ترافیکی می‌شوند، گفت: بیشترین کسانی که در کشور در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند افراد ۱۸ تا ۳۵ سال و جامعه فعال کشور هستند.

سردار هادیانفر در خصوص نقش سایر سازمان‌های مسئول در حوزه ترافیک گفت: ۳۰ دستگاه در حوزه ترافیک مسئولیت دارند اما تکالیفی که قانون به عهده آنها گذاشته را کسی مطالبه نمی‌کند و جایی پرسیده نمی‌شود که چه کار مؤثری در وظیفه‌ای که در بحث ترافیک به آنها محول شده انجام داده اند و نیاز است که جامعه در این خصوص مطالبه گری کند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه انضباط در هر کشور نشانه توسعه یافتگی است خاطرنشان کرد: یکی از با ارزش ترین کارها استفاده از خانم‌ها در حوزه انضباط ترافیکی و پیشگیری از تصادفات است.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا