انتظامی

کشف ۱۲ میلیون لیتر سوخت قاچاق در مرزهای دریاییبه گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سردار احمدرضا گودرزی افزود: بیشتر سوخت قاچاق در آب‌ها و سواحل استان هرمزگان کشف و ضبط شده است.

وی همچنین از توقیف ۱۵۰ فروند لنج و شناور حامل کالای قاچاق در نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: بیشتر شناورها حامل لوازم خانگی، خودرو سنگین و ماشین آلات راه سازی بوده‌اند.

وی ارزش کالاهای مکشوفه قاچاق در سال جاری را بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال بیان و بر تداوم مبارزه قاطع با قاچاق کالا و سوخت تاکید کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا از راه اندازی سامانه سجاد با هدف نظم دهی به شناورهای مرزبانی کشور خبر داد.

سردار گودرزی افزود: این سامانه علاوه بر هوشمند سازی مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران و شناسایی و ساماندهی شناورهای فعال در مرز، در مواقع اضطراری از جمله ایجاد حوادث دریایی فعال می‌شود تا روند خدمات رسانی در اسرع وقت انجام شود.

وی با اشاره به اجرای رزمایش اقتدار ۴ افزود: هدف از اجرای این رزمایش ارتقای توان عملیاتی و امداد و نجات در دریا و مبارزه با انواع قاچاق کالا است.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: یکی از اولویت‌های مهم مرزبانی جمهوری اسلامی مبارزه با سوداگران و کسانی است که قصد بی‌نظمی، سرقت و قاچاق در دریا را دارند.

سردار گودرزی در سفر یک روزه به خوزستان از مرزهای دریایی جنوب خوزستان و آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های شمال غرب خلیج فارس بازدید کرد.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا