انتظامی

کشف ۲۶ تن کود شیمیایی قاچاق در خراسان شمالیسرهنگ تقی توئی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه افرادی در زمینه فروش کود شیمیایی قاچاق فعالیت می‌کنند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی ادامه داد: در بررسی‌های انجام شده پیرامون این موضوع مشخص شد که افرادی سودجو پس از خرید کودهای شیمیایی یارانه ای سهمیه کشاورزان آن را در ساعات پایانی شب و با خودروهای باری و با بارنامه‌های تحت عنوان ضایعات پلاستیک و… به خارج استان برده و در یکی از کارخانه‌های تولیدی مرکز کشور با چندین برابر قیمت به فروش می‌رسانند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان این پلیس با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی در ۳ عملیات مختلف موفق شدند ۵۲۷ کیسه کود شیمیایی به وزن ۲۶ تن و ۳۵۰ کیلوگرم را کشف کنند، افزود: ارزش این مقدار کود شیمیایی قاچاق کشف شده یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ توئی در انتها گفت: در روند رسیدگی به این پرونده ۴ نفر متهم دستگیر که در نهایت بعد از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به تعزیرات حکومتی استان معرفی شدند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا