انتظامی

سوانح رانندگی در راه‌های استان سمنان جان ۱۰۹ نفر را گرفتبه گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ تقی کبیری ظهر یکشنبه در نشست کمیسیون ایمنی راه‌های استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری، شاهد کاهش ۱۱ درصدی فوتی‌های تصادفات در راه‌های استان بودیم، بیان داشت: در مجموع، طی نیم سال اول سال جاری، ۱۰۹ نفر در راه‌های استان فوت شدند.

وی با بیان اینکه در شش‌ماهه نخست سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲.۴ درصد افزایش تردد در راه‌های استان به وقوع پیوست، افزود: در بحث تصادفات منجر به جرح نیز در این بازه زمانی میزان پنج درصد افزایش داشتیم.

رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه تعداد کل تصادفات در راه‌های استان (فوتی، جرحی و خسارتی) در شش‌ماهه نخست سال جاری، نسبت به سال قبل، یک درصد کاهش داشته است، گفت: عدم توجه به جلو با ۶۶ درصد، بیشترین فراوانی را از نظر علت تصادفات به خود اختصاص داده است.

کبیری با اشاره به اینکه در شش‌ماهه نخست سال ۱۳۹۹، تعداد ۱۵ مورد تصادف اتوبوس مقصر در راه‌های استان داشتیم که این میزان در مدت مشابه سال جاری به ۲۳ مورد افزایش یافت، بیان کرد: ما به طور معمول در شبانه روز حداقل یک مورد اتوبوس دارای نقص فنی در راه‌های استان داریم که نیاز است تا شرکت‌ها مسافربری نسبت به بررسی کیفیت و سلامت اتوبوس‌ها در مبدا، توجه کنند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا