انتظامی

کشف زمین خواری ۲۴۳ میلیاردی و دستگیری ۵ متهمبه گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای مقابله و مبارزه جدی با جرایم اقتصادی به ویژه مقابله با زمین خواری طرح عملیاتی مبارزه با جرایم اقتصادی با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌ها و استعلام‌های صورت گرفته زمین‌های متصرفه غیرقانونی به میزان ۲۷۶ هکتار از افراد سودجو و اخلالگر که زمین‌های ملی را با شیوه و شگردهای گوناگون از قبیل تسطیح، شخم، احداث بنا، غرس درخت و … تحت تصرف خود درآورده بودند طی یک ماه گذشته در سطح کشور شناسایی و کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه با هماهنگی مراجع قضائی، اراضی موصوف خلع ید شد، خاطرنشان کرد: کارشناسان، ارزش زمین‌های مورد نظر را بیش از ۲۴۳ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: در این رابطه پنج متهم دستگیر و پس از اعتراف با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سردار مقیمی در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب هموطنان گفت: پلیس امنیت اقتصادی با آمادگی کامل هیچ‌گونه اجازه‌ای به سودجویان و اخلالگران و زمین خواران برای ادامه جرائم شان نمی‌دهد و بدون هرگونه مماشاتی با آنان برخورد می‌کند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا