انتظامی

از دستگیری سارقی که پابند الکترونیک داشت تا کشف داروهای غیرمجاز


به گزارش خبرنگار مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

دستگیری سارق محتویات خودرو با پابند الکترونیکی زندان

سرهنگ محسن حیدری رئیس کلانتری ۱۴۱ گلستان در تشریح این خبر گفت: در پی افزایش سرقت‌های محتویات خودرو در محدوده شهرک گلستان مراتب در دستور کار عملیات این کلانتری قرار گرفت. در تحقیقات محلی مشخص شد راننده و سرنشین خودرویی حدوداً ۳۵ و ۴۰ ساله سرقت‌ها انجام می‌دهند که با شگردهای پلیسی با اینکه متهمان پلاک خودرو را تغییر داده بودند، پلاک واقعی خودرو شناسایی و مالک خودرو به کلانتری دعوت شد.

رئیس کلانتری ۱۴۱ گلستان ادامه داد: با حضور مالک خودرو به کلانتری و شناسایی وی به عنوان یکی از سارقان در بررسی سوابق وی مشخص شد که سارق با پابند الکترونیکی از زندان آزاد شده و با همدستی فرد دیگری به سرقت می‌پردازد. متهم پس از انتقال به اداره پلیس در بازجویی‌ها به جرم خود مبنی بر سرقت لوازم خودرو اعتراف کرد.

حیدری با بیان اینکه متهم دستگیر شده دارای ۱۰ سابقه کیفری است در پایان خاطرنشان گرد: تا کنون ۵ نفر شاکی شناسایی و پرونده متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف بیش از ۲۰ کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس پایتخت و البرز

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای مبارزه قاطعانه و همه جانبه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب علیه قاچاقچیان و سوداگران مرگ، مأموران پایگاه هشتم این پلیس با انجام چندین مرحله تحقیقات گسترده پلیسی و اقدامات اطلاعاتی شبانه روزی دریافتند یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر ضمن مراجعه به مرزهای شرقی کشور اقدام به خرید مقادیر قابل توجه‌ای تریاک کرده و مواد را به حومه شهر تهران منتقل تا در فرصتی مناسب اقدام به فروش و توزیع آن کنند.

وی در ادامه افزود: مأموران با انجام چندین مرحله تحقیقات گسترده پلیسی موفق شدند مخفیگاه سوداگران مرگ را در شهرستان فردیس کرج شناسایی کنند و نتیجه تحقیقات پلیسی را به مرجع قضائی منعکس کردند. به دنبال این موضوع مأموران با هماهنگی مقام قضائی و در یک عملیات مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز ضمن ورود به مخفیگاه قاچاقچیان موفق شدند هر ۲ متهم را دستگیر و در بازرسی از این محل ۲۰ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک کشف کنند.

حسنوند در پایان با بیان اینکه متهمان پس از دستگیری به مقر پلیس منتقل و جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارجاع شدند، تصریح کرد: عزم و اراده پلیس در برخورد با سوداگران مرگ بسیار جدی است و پلیس از هیچ اقدام و کوششی در این رابطه فروگزار نخواهد بود.

از دستگیری سارقی که پابند الکترونیک داشت تا کشف داروهای غیرمجاز

نیسان با ۵ میلیارد ریال کالای قاچاق توقیف شد

سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران در این باره گفت: مأموران انتظامی این پلیس حین گشت زنی در محدوده خیابان مصطفی خمینی به یک دستگاه خودرو نیسان حامل بار مشکوک شدند و خودرو را توقیف کردند. در بررسی از داخل نیسان مشخص شد که خودرو حامل بار قاچاق بوده و راننده خودرو این محموله را از انباری در “شورآباد” بارگیری و قصد تحویل به مالک آن داشته است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران ادامه داد: در بازرسی از این خودرو و۱۷۰ هزار و ۱۶۰ عدد لوازم آرایشی و ۱۰۶ هزار و ۶۵۹ عدد لوازم خرازی کشف شد.

ولیپور گودرزی ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده بنا بر برآورد کارشناسان در این عملیات را ۵ میلیارد ریال اعلام و گفت: در ادامه بررسی‌های پلیسی مالک کالاها شناسایی و متهم به خرید کالاهای قاچاق در جنوب کشور و انتقال این اموال با استفاده از خودروهای شوتی معترف شد.

کشف انواع داروهای غیر مجاز در تهران

و در آخرین خبر این بسته خبری، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: در راستای طرح مبارزه با توزیع داروهای قاچاق و غیر مجاز، مأموران انتظامی کلانتری ۲۰۹ ترمینال غرب در رصدهای اطلاعاتی دریافتند که متصدی یک واحد صنفی در محدوده کلانتری به توزیع داروهای غیر مجاز می‌پردازد. با شناسایی هویت و مخفیگاه متهم، نتیجه بررسی‌های پلیسی در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و مأموران در بازرسی از این واحد صنفی ۵ هزار و ۵۰۰ عدد قرص و ۹ هزار و ۵۵۰ گرم شربت غیر مجاز کشف کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران در ادامه بیان داشت: برابر نظریه کارشناسان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه ۳۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا