انتظامی

استرداد کلاهبردار ۲۰ هزار میلیارد تومانی به کشوربه گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس اینترپل گفت: براساس دستور مقامات قضائی، فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

وی افزود: متهم با همدستی چند نفر دیگر، با ایجاد چندین شرکت صوری و گشایش اعتبار اسنادی جهت واردات کالا به ایران در خارج از کشور با استفاده از جعل اسناد، کالای تقلبی را به جای کالاهای واقعی به کشور ارسال می‌کرد.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل محل اختفای وی شناسایی شد.

وی اظهار داشت: با هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و سازمان اینترپل، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقباً این متهم اقتصادی با همکاری اینترپل آن کشور دستگیر شد.

سردار شیرزاد در پایان بیان داشت: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور محل اختفا، متهم امروز از طریق مرز هوایی و فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور انتقال و برای طی کردن مراحل قانونی و پلیسی تحویل مقامات قضائی شد.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا