انتظامی کشور ستون اصلی امنیت است/تاکید بر حمایت همه جانبه از پلیسبه گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، امروز نشست مشترک فرماندهی کل انتظامی کشور با اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور سردار حسین اشتری؛ فرمانده کل انتظامی کشور و دکتر وحید جلال زاده؛ رئیس این کمیسیون در محل فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد که در این نشست در خصوص تأمین تجهیزات کلانتری و پاسگاه‌ها، رفع خلاء های قانونی، تأمین بودجه لازم مجموعه انتظامی و … از مواردی بود که در راستای ارتقا اقتدار مجموعه انتظامی در اجرای مأموریت‌های محوله تاکید شد.

در این نشست سردار حسین اشتری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم، درود و سلام و بر روح بلند و ملکوتی امام خمینی (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی” و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت: در آستانه سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهبد “حاج قاسم سلیمانی” هستیم، یاد و خاطره این سردار عزیز را گرامی می‌داریم.

قدردانی از حمایت‌های کمیسیون امنیت ملی مجلس

وی در ادامه ضمن عرض خیرمقدم به اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از تمامی حمایت‌های همه جانبه این کمیسیون در دوره جدید مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی می‌کنم؛ انصافاً اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با شناختی که از موضوعات سیاسی، اجتماعی و امنیتی دارند، حامی خوبی برای مجموعه انتظامی هستند.

فرمانده کل انتظامی کشور تاکید کرد: انتظار ما این است که نمایندگان محترم بیش از گذشته با توجه به شرایط، مجموعه انتظامی را مورد حمایت قرار دهند. (اشاره به اهتمام نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱)

طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی کشور

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی کشور با تصویب فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز ” مدظله العالی” اشاره کرد و گفت: طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی اتفاق بسیار مبارکی بود که امید است شاهد برکت و اثرات مطلوب آن در اجرای مأموریت‌های محوله و ارتقا خدمات رسانی به مردم عزیز و شریف ایران اسلامی باشیم.

سردار اشتری تصریح کرد: مجموعه انتظامی دارای گستردگی و تنوع مأموریتی بسیاری است و تمامی همکاران ما با روحیه جهادی و انقلابی به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی و برقراری نظم و امنیت در سراسر کشور هستند ضمن اینکه جرایم در فضای حقیقی و مجازی نیز افزایش یافته و این مسئولیت ناجا را دو برابر کرده است.

رشادت مرزبانان در مرزها

این مقام ارشد انتظامی در ادامه مطالب فوق عنوان کرد: همکاران ما در جاده‌ها و شهرها در حال خدمت رسانی هستند از سویی مرزبانان نیز با رشادت و جانفشانی در مرزها با هرگونه تهدیدات (تحرکات گروه‌های ضدانقلاب، قاچاق مواد مخدر و کالا و …) مقابله می‌کنند و اجازه تعدی دشمن به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را نمی‌دهند از این رو نیازمند حمایت همه جانبه از سوی مسئولان مربوطه هستیم.

سردار اشتری گفت: در حوزه مقابله با سرقت و … سهم سایر سازمان‌ها مشخص است از این رو لازم است که با مشخص شدن سهم سایر دستگاه‌ها آنها را نیز پای کار بیاوریم تا کمک حال مجموعه انتظامی باشند.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه مأموریت‌های فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران تعطیل بردار نیست و ما نیازمند حمایت‌های همه جانبه هستیم، خاطر نشان کرد: همکاران ما به صورت شبانه روزی و در تمامی صحنه‌ها برای خدمت رسانی و برقراری نظم و امنیت و تداوم آن در سطح جامعه حضور دارند اما با توجه به گستردگی مأموریت‌های سنگین نیازمند نیروی بیشتری در مجموعه انتظامی هستیم از اینرو بایستی این مهم مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد. (افزایش کلانتری و پاسگاه‌ها و تجهیزت آنها به عنوان پیشانی نظام)

سردار اشتری در ادامه به اهمیت هوشمندسازی پلیس و اقدامات مجموعه انتظامی در این حوزه اشاره کرد و گفت: بحمداله طی سال‌های گذشته تاکنون با فراهم شدن زیرساخت‌ها اقدامات مطلوبی در این حوزه انجام شده است و با توجه به ارائه خدمات رسانی به مردم هم رضایت مندی آنها به مجموعه انتظامی افزایش یافته است.

این مقام ارشد انتظامی به اهمیت ارتقا معیشت کارکنان در انتظامی کشور اشاره و عنوان کرد: معیشت کارکنان همچنان از اولویت‌های انتظامی است (تأمین مسکن ملکی و سازمانی) که بحمدالله در این خصوص اقدامات مطلوبی انجام شده است به هر میزان ظرفیت و امکانات بیشتر باشد و معیشت کارکنان ارتقا یابد قطعاً در انجام مطلوب مأموریت‌ها تأثیرگذار خواهد بود بنابراین لازم است که در راستای رفع مشکلات و معیشت کارکنان متولیان امر اهتمام ویژه داشته باشند.

پیام مقام معظم رهبری به مناسبت هفته انتظامی

این مقام ارشد انتظامی همچنین به پیام روح بخش مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی” به مناسبت هفته انتظامی اشاره و عنوان کرد: در این پیام، ایشان مجموعه انتظامی را از ستون‌های اصلی امنیت عنوان کرده اند از این رو از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که فرماندهی کل انتظامی کشور را در راستای اجرای مطلوب مأموریت‌های محوله از نظر معنوی و مادی حمایت کنند.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی و تشکر از اهتمام ویژه نمایندگان مجلس از مجموعه انتظامی خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که این عزیزان بسیار دغدغه مند و نگران مشکلات موجود هستند؛ امید است مطالبی که از سوی برادران گرانقدرمان در مجلس انقلابی مطرح شد کمک شایانی به مجموعه انتظامی کند.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: در همین جلسه عنوان می‌کنم که با تمام قدرت تمامی مأموریت‌های محوله را به نحو مطلوب به سرانجام خواهیم رساند؛ با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی و همچنین هوشمندسازی پلیس و … وظایف خود را به نحو احسن انجام خواهیم داد و در این مسیر هیچگونه توقفی نخواهیم داشت چرا که همه ما در قبال ملت شریف ایران اسلامی مسئول هستیم.

حضور مقتدرانه مجموعه انتظامی در تمامی صحنه‌ها

سردار اشتری تصریح کرد: انصافاً مجموعه انتظامی در تمامی صحنه‌های حساس و بحرانی حضوری مقتدرانه، هوشمندانه و عاقلانه داشته است که به واسطه اقتدار توأم با عقلانیت و هوشمندی نتایج مطلوبی نیز در مأموریت‌های محوله به دست آورده ایم.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه مطالب فوق تاکید کرد: امروز امنیت و سلامت دو نعمت بزرگ الهی است که به برکت خون پربرکت شهدا و همچنین هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری و هوشیاری ملت شریف ایران اسلامی نصیب ما شده است از این رو در راستای برقراری امنیت از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و در هر کجا که نیاز باشد قاطعانه با ناهنجاری‌ها مقابله می‌کنیم؛ لازم است در راستای برقراری امنیت و تداوم آن در سطح جامعه دستگاه‌های متولی هم تقویت شوند.

رضایت مقام معظم رهبری از مجموعه انتظامی

اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این نشست مشترک، ارتقا ساختار (طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی کشور با تصویب رهبری) مجموعه انتظامی را خدمت سردار اشتری؛ فرمانده کل انتظامی کشور و کارکنان این مجموعه تبریک گفتند و این ارتقا را به لطف مقام عظمای ولایت امام خامنه ای عزیز ” مدظله العالی” باعث خیر و برکت دانستد.

در این نشست مشترک، اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از رشادت و ایثارگری کارکنان انتظامی جمهوری اسلامی ایران خصوصاً مرزبانان که با روحیه جهادی، انقلابی و جانفشانی از مرزهای ایران اسلامی پاسداری می‌کنند، قدردانی کردند و گفتند: همه ما شاهد تلاش‌های شبانه روزی و مجاهدت و ایثارگری شما عزیزان در تمامی صحنه‌ها هستیم که رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد مجموعه انتظامی نیز گواه بر این ادعا است؛ امید است بیش از پیش در اجرای مأموریت‌های محوله سربلند و پیروز باشید ضمن اینکه ما هم اعلام آمادگی می‌کنیم که در تمامی حوزه‌ها و همچنین محقق شدن مطالبات مدنظر و تأمین بودجه مورد نیاز مجموعه انتظامی را همراهی کنیم.

دکتر “وحید جلال زاده”؛ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در خصوص بودجه ۱۴۰۱ انتظامی کشور گفت: در این خصوص از سوی انتظامی کشور پیشنهاداتی ارائه شده و اعضای کمیسیون نیز عملکرد انتظامی را از تمامی زوایا مورد بررسی قرار دادند انشالله بودجه مورد نظر در راستای کمک به مجموعه انتظامی در جهت انجام مأموریت‌های محوله تأمین خواهد شد با توجه به نیازمندی‌هایی که مجموعه انتظامی دارد با برخی موافقت‌ها، مجوزها و تبصره‌های موجود می‌توان بودجه انتظامی را افزایش داد و انشاالله ما نیز شاهد موفقیت‌های انتظامی کشور باشیم.

اهتمام به ارتقا سیستم‌های هوشمند، بهره مندی از فناوری‌های روز (هوشمندسازی پلیس و …) از دیگر مواردی بود که از سوی اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *