انتظامی

شوش و مولوی محل اصلی خرید و فروش مواد مخدر در تهرانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت صبح امروز در کلانتری مولوی در حاشیه جمع آوری معتادان گفت: پاکسازی شوش، مولوی و دروازه غار تبدیل شده است به دغدغه مردم و مسئولین؛ البته این موضوع جدید نیست و به چهار دهه قبل برمی‌گردد. چهار دهه است که زندگی مردم و جوانان این منطقه تحت تأثیر معتادان و خرده فروشان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۶ هزار نفر از معتادان متجاهر در محلات شوش و مولوی هستند، گفت: از سال ۹۷ تا به امروز نزدیک به ۷۰ هزار معتاد خرده فروشان و سایر بزه کاران جمع آوری شده است، این در حالی است که ما در تهران ۲۰ هزار معتاد متجاهر داریم! یعنی ما دچار دور باطل شدیم.

رحیمی با اشاره به اینکه مولوی و شوش محل اصلی خرید و فروش مواد مخدر در پایتخت است، بیان کرد: باید یک مبارزه جدی همزمان با معتادان و خرده فروشان انجام شود تا عرضه و تقاضا به یکباره قطع شود.

رئیس پلیس پایتخت گفت: تعداد ۱۰۷ پلاک قرمز (خانه‌هایی که محل خرید و فروش و استعمال مواد مخدر هستند) در مولوی و ۳۰۰ پلاک قرمز در تهران داریم.

وی ادامه داد: این مناطق شرایط خاص خودش را دارد و نباید انتظار داشت طبق روال به هر کاری رسیدگی شود، باید خارج از سیستم اداری به مشکلات این مناطق رسیدگی شود.

رحیمی با اشاره با اینکه در طرح امروز بیش از ۵ هزار گشت موتوری در کنار سایر پلیس‌ها شرکت کرده اند، اظهار کرد: جمع آوری معتادان وظیفه پلیس نیست اما بر اساس وظیفه انسانی خود پای کار آمدیم و خواهش می‌کنم سایر دستگاه‌ها هم پای کار بیایند و کم کاری نکنند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا