انتظامی

۹۰ درصد جرائم جنایی در کشور کشف می شودبه گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، سردار محمد قنبری اظهار داشت: پلیس آگاهی در سال گذشته موفق شد با استفاده از ظرفیت‌های علمی، آزمایشگاهی، اطلاعاتی، فنی و استفاده از تجارب تخصصی کارآگاهان، تحرک عملیاتی خود را افزایش داده و بیش از ۹۰ درصد مجموع جرایم جنایی به وقوع پیوسته در کشور را کشف کند.

وی با تاکید بر گسترش فعالیت گشت‌های آشکار پلیس آگاهی به منظور برخورد جدی و قاطع با مجرمانی که به صورت علنی مرتکب جرم می‌شوند، گفت: امسال نیز همچون سال گذشته برنامه‌های متعددی از جمله کاهش فاصله کشف تا وقوع جرایم، تمرکز بر جغرافیای وقوع جرم و استفاده از ظرفیت کارآگاهان بازنشسته در کشف پرونده‌های معوقه در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران همچنین بر تقویت اشراف اطلاعاتی با توسعه اقدامات هوشمندسازی در حوزه مرکز اطلاعات جنایی تصریح و خاطرنشان کرد: تقویت و تجهیز این مرکز موجب خواهد شد اشرافیت کارآگاهان در شناسایی مجرمان تا حد زیادی ارتقا یافته و تمامی تحرکات آن‌ها زیر چتر اطلاعاتی قرار بگیرد.

سردار قنبری سپس همکاری و تعامل با پلیس بین الملل به منظور جلوگیری از فرار متهمان، شناسایی و دستگیری مجرمان متواری در خارج از کشور را یکی دیگر از برنامه‌های پلیس آگاهی در سال جاری عنوان کرد و افزود: در همین راستا، جلسات کارشناسی برگزار و زمینه انجام این کار فراهم شده است.

این مقام ارشد انتظامی در پایان افزایش بیش از ۵ درصدی کشف مجموع سرقت‌ها و کاهش ۳ درصدی زمینه‌های وقوع جرایم جعل و کلاهبرداری را در سال گذشته قابل تقدیر و نتیجه طرح ریزی دقیق و هدایت ستادی رده‌های عملیاتی پلیس آگاهی دانست و بر ضرورت ادامه این روند تا پایان سال تاکید کرد.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا