انتظامی

نیروی انتظامی برای جلوگیری از احتکار باید به سامانه کالا متصل شودبه گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین اشتری، پیش از ظهر چهارشنبه با حضور در مرکز فرماندهی انتظامی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر اساس بازدیدی که از نیروی انتظامی استان داشتم، گزارش‌هایی که واصل شده و نظارت‌های ستادی که صورت گرفته، وضعیت استان هرمزگان خوب و مناسب است و همکاران توانسته‌اند با ظرفیتی که در اختیار دارند بیشترین خدمت را به مردم عزیز این استان داشته باشند.

وی افزود: امروز امنیت مردم خط قرمز ماست و همکاران ما تمام تلاش خود را می‌کنند که این آرامش و امنیت را در استان هرمزگان ارتقا دهند و به حمدالله شاخص‌ها نشان‌دهنده این است که در خصوص تمامی جرائم اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای شاخص و پیشرفت‌های خوب و مناسبی داشته‌اند.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: استفاده از نیروهای مجرب، آموزش دیده، حرفه‌ای و داشتن تجهیزات به‌روز، استفاده از فناوری‌های روز و اقدامات صورت گرفته همه نشان‌گر این است که تلاش خوبی به کار گرفته شده، البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

سردار اشتری عنوان کرد: در بازدیدهایی که از کلانتری‌های شهر بندرعباس داشتم و گزارشی که از پلیس پیشگیری به دستم رسیده، یکی از کارهای صورت گرفته در استان هرمزگان که در سطح کشور آن را اجرایی خواهیم کرد، ارسال بیش از ۷۰ درصد پرونده‌ها به صورت الکترونیکی به مراجع قضایی بوده است. این مسئله سرعت و دقت همکاران را بالا می‌برد و در وقت همکاران و مردم و وسایل موردنیاز صرفه‌جویی می‌شود.

وی بیان کرد: بیش از ۸۴ درصد پرونده‌هایی که به مراکز مشاوره‌ای و دوایر اجتماعی ما در هرمزگان ارجاع داده شده، منجر به صلح شده و به مرحله رسیدگی توسط مراجع قضایی نرسیده که موفقیت خوبی است. آمار میانگین کشور ۸۰ درصد بوده و استان هرمزگان رکورد خوبی در این زمینه به دست آورده است.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از کالاهای موردنیاز مردم احتکار شده و با اشراف و رصدی که صورت گرفته همکاران ما توانسته‌اند انبارها را شناسایی کرده و کالاهای موردنیاز مردم را برگردانده و در اختیار آنان قرار دهند. ما هنوز به سامانه‌های موردنیازمان در زمینه ثبت کالاهای اساسی موردنیاز مردم از تولید تا مصرف دسترسی نداریم و در این زمینه خلأهایی وجود دارد.

وی اضافه کرد: در زمینه گمرک نیز پلیس حضور فعالی دارد و در این زمینه هم زیرساخت‌ها و سامانه‌هایی را لازم داریم که باید در اختیارمان قرار گیرد. کشفیات خوبی در زمینه مواد مخدر و پیش سازها در گمرکات و گلوگاه‌ها صورت گرفته و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد. همکاران من در دریابانی و انتظامی در اقصی نقاط کشور و استان هرمزگان آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

فرمانده کل انتظامی کشور اظهار کرد: تلاش همکاران ما در هرمزگان قابل‌تقدیر است و دستگاه‌های ذی‌ربط باید یک همکاری مضاعفی با فرماندهی انتظامی استان و دریابانی داشته باشند. در اختیار قرار دادن بانک‌های اطلاعاتی و سامانه‌های موردنیاز به همکاران ما می‌تواند فعالیت‌ها را اثربخش‌تر کند.

اشتری افزود: برای مثال همکاران ما در روزهای گذشته تلاش مضاعفی داشتند که با کسانی که کالاهای موردنیاز مردم را احتکار می‌کنند برخورد داشته باشند و کشفیات بسیار خوبی نیز داشته‌اند اما اگر اطلاعات بیشتری در اختیار فرماندهی انتظامی باشد قطعاً مؤثرتر خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: یکی از استان‌هایی که ضریب امنیتی خوبی دارد هرمزگان است و جا دارد از همکارانم قدردانی کنم و همچنین از مردم این استان نیز سپاسگزارم که همکاری خوبی با نیروی انتظامی دارند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا