انتظامی

انهدام باند سارقان گوسفند/ دستگیری شرور جنوب تهرانبه گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

دستگیری باند فروش ظروف تقلبی

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند ۵ نفره که انواع ظروف تقلبی را با برندهای معتبر و اصلی در شهر تهران توزیع می‌کردند، خبر داد.

سرهنگ محمد جلینی، اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر بسته بندی و توزیع ظروف آشپزخانه تقلبی در کارگاهی در محله شوش رسیدگی به موضوع در اختیار تیمی از مأموران کلانتری ۱۵۹ بی سیم قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات پلیسی محل کارگاه را شناسایی و به دست آورند مالک کارگاه با همکاری ۴ همدست خود، با جمع آوری ظروف متفرقه در سطح بازار مجدداً با بسته بندی جدید و به نام شرکت‌های معتبر این ظروف را توزیع می‌کند افزود: پس از هماهنگی‌های قضائی تیمی از مأموران به محل کارگاه اعزام و متهمان را که در حال بسته بندی ظروف بودند، دستگیر کردند.

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری تهران افزود: در این رابطه ۵ متهم دستگیر و در بررسی از این کارگاه ۲۰۰ کارتن ظروف آشپزخانه از قبیل بشقاب و فنجان و … کشف شد.
این مقام پلیسی تصریح کرد: متهمان ۴۰ الی ۵۵ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و تولید ظروف تقلبی و توزیع و فروش با عنوان جنس اصلی و خارجی در بازار تهران معترف شدند.

سرهنگ جلینی با اشاره اینکه کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کردند تاکید کرد: شهروندان در خرید لوازم حتماً از فروشگاه‌های معتبر خرید کنند تا در دام این سودجویان قرار نگیرند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارجاع شد.

دستگیری شرور جنوب تهران

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی تهران از دستگیری شروری که در جنوب تهران شهروندی را مصدوم کرده بود، خبر داد.

سرگرد محمد زیدی در تشریح جزئیات این خبر گفت: اواخر فروردین ماه سال جاری خبری مبنی بر ضرب و جرح یکی از شهروندان در مقابل منزل شخصی اش در محله مسعودیه دریافت شد و موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه و پایش دوربین‌های مداربسته مشخص شد سه نفر از اراذل و اوباش سابقه دار طی یک اختلاف حساب شخصی با ۲ دستگاه موتورسیکلت در ابتدا عربده کشی کرده و ضمن بر هم زدن نظم عمومی، شاکی را مصدوم کردند به نحوی این شهروند به علت وخامت وضعیت جسمانی با حضور عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شود.

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی تهران تصریح کرد: سرانجام با اقدامات شبانه روزی هویت و مخفیگاه عامل اصلی این درگیری شناسایی و با اخذ دستور قضائی تیمی از مأموران به مخفیگاه متهم در حوالی گیشا اعزام و پس از انجام چندین ساعت تعقیب و مراقبت متهم را در حالی که قصد داشت مخفیگاه خود جا به جا نماید دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال یافت.

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان به بیان اینکه متهم با اعتراف به بزه انتسابی برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شد، خاطر نشان کرد: تلاش برای دستگیری سایر عوامل این پرونده همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد.

انهدام باند سارقان ۳۶۰ رأس گوسفند در ری

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارق احشام خبر داد و گفت: متهمان به سرقت ۳۶۰ رأس گوسفند در این شهرستان اعتراف کردند.

سرهنگ دوستعلی جلیلیان در تشریح این خبر بیان داشت: دامداری به کلانتری خاور شهر مراجعه و اظهار کرد ۶۰ رأس از گوسفندانش در محدوده اشرف آباد خاور شهر سرقت شده است.

وی گفت: تیمی از مأموران کلانتری به نشانی اعلامی اعزام و با حضور مأموران در محل سرقت مشخص شد که سرقت توسط سارق یا سارقانی آشنا رخ داده است.
فرمانده انتظامی شهرستان ری ابراز داشت: برای شناسایی سارق یا سارقان نقاط جرم خیز تحت کنترل در آمد تا اینکه سحرگاه گذشته تیم عملیات کلانتری در حال گشت زنی در محدوده خاور شهر بودند که راننده و ۲ سرنشین یک دستگاه وانت پیکان سفید رنگ مشکوک و دستور توقف خودرو را صادر کردند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: در یک عملیات پلیسی متهمان دستگیر و در همان پی جویی اولیه اظهار کردند برای سرقت گوسفند به این محل مراجعه کرده بودند ولی قبل از ارتکاب سرقت توسط پلیس دستگیر شده‌اند.

سرهنگ جلیلیان با بیان اینکه متهمان پس از انتقال به کلانتری علاوه بر سرقت ۶۰ رأس گوسفند به سرقت ۳۰۰ رأس گوسفند دیگر نیز اعتراف کردند ادامه داد: با دعوت مال باختگان مشخص شد که یکی از سارقان مدتی قبل به چوپانی گوسفندان مال باختگان مشغول بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ابراز کرد: با اعتراف صریح متهمان به اعمال مجرمانه هر ۳ متهم برای اخذ دستور قضائی روانه دادسرا شدند.

پایان راه سارقان زورگیر مسلح در جنوب تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارقان زورگیر مسلح که با تهدید سلاح گرم اقدام به زورگیری و سرقت می‌کردند خبر داد و گفت: از سارقان یک قبضه سلاح کمری کشف شد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای اظهار داشت: در پی افزایش سرقت و زورگیری توسط موتورسیکلت دو ترک در محله ابوذر رسیدگی به موضوع و دستگیری سارقان در دستور کار عملیات کلانتری ابوذر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات و پی جویی های انتظامی ساعات تردد و حضور سارقان را شناسایی کردند افزود: روز گذشته حین گشت زنی در نقاط جرم خیز محله ابوذر موتورسواران را در یکی از کوچه‌ها در حال زورگیری و سرقت از شهروندی مشاهده و سریعاً وارد عمل شده و در یک تعقیب و گریز طولانی هر ۲ متهم را زمین گیر و دستگیر کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در بررسی اولیه از متهمان یک قبضه سلاح کمری و ۶ تیر جنگی کشف و متهمان ۳۵ و ۴۲ ساله در تحقیقات اولیه به ۱۰ فقره سرقت به روش زورگیری و تهدید با سلاح گرم معترف که تعدادی از مال باختگان شناسایی شدند.

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به سوابق متعدد متهمان در امر سرقت و تحمل حبس در زندان در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

بازدید پلیس تهران از ۵ هزار فروشگاه پوشاک

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از اجرای طرح بازدید از فروشگاه‌های پوشاک خبر داد و گفت: در این طرح از ۵ هزار و ۳۰۵ واحد صنفی بازدید و ۴ واحد صنفی پلمب شد.

سرهنگ نادر مرادی در تشریح این خبر گفت: در راستای نظارت بر فعالیت فروشگاه‌های پوشاک و پیشگیری از عرضه لباس‌های نامتعارف، طرح بازدید از واحدها صنفی پوشاک در دستور کار پلیس نظارت بر اماکن عمومی شهر تهران قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این طرح از ۵ هزار و ۳۰۵ واحد صنفی بازدید شد که در این راستا برای ۱۵۳ واحد اخطاریه پلمب صادر شده و ۴ واحد صنفی پس از هماهنگی‌های قضائی پلمب شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی در پایان با بیان اینکه اجرای این طرح ادامه دارد و واحدهایی که البسه نامتعارف عرضه کنند برابر قانون و مقررات با آن‌ها برخورد می‌شود از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده اینگونه موارد سریعاً از طریق سامانه ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا