انتظامی

امضای تفاهم نامه وزارت میراث فراجابه گزارش خبرنگار مهر، پنجمین گردهمایی سراسری فرماندهان، معاونان، مدیران و مسئولان پایگاه‌های یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در سالن آمفی تئاتر این وزارتخانه برگزار شد.

در این برنامه، حسین اشتری فرمانده انتظامی کل کشور گفت: اهمیت کار یگان حفاظت از میراث فرهنگی بر کسی پوشیده نیست. شناسنامه از کشوری میراث فرهنگی آن است، اگر امروز از میراث فرهنگی حفاظت می‌کنیم، کار صرفاً اداری را انجام نداده‌ایم، بلکه کاری کردیم که ارزشمند است. با وزیر میراث فرهنگی صحبت کردیم قرار شد تفاهم‌نامه ای بین‌وزارت و نیروی انتظامی امضا شود. کار هم انجام شد. مجموعه‌هایی که مرتبط بودند روی این موضوع کار کردند از طرفی این کار به چند پلیس ما مربوط می‌شد. سازمان اطلاعات نیروی انتظامی و چند معاونت ما در انجام این وظیفه دخیل هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به این نشستی که امروز برگزار شد و هفته میراث فرهنگی این تفاهم‌نامه قبل از جلسه به امضا رسید. این تفاهم‌نامه منشأ تفاهم و پیشرفت برای کار ما خواهد بود. همچنین تفاهم‌نامه در جلسه امروز تبیین می‌شود که هر یگان چه کاری برای حفاظت باید انجام دهد. جمع امروز را از خودمان می‌دانیم. کاری که ما باید با چند هزار نفر انجام دهیم. این وظیفه توسط یگان حفاظت از میراث فرهنگی در حال انجام است.

فرمانده انتظامی کل کشور گفت: باید از ظرفیت مردمی استفاده کنیم. به خصوص همیاران میراث فرهنگی‌. از برخی محلات افراد با ما تماس می‌گیرند و گزارش حفاری می‌دهند. ما هم ورود می‌کنیم. امروز کشورمان به حضور گردشگر داخلی و خارجی نیاز دارد. این اتفاق برای اقتصاد ما مهم است و هم اینکه ببینند ما چه سرمایه‌هایی در کشور داشته و داریم. در حوزه گردشگری و صنایع دستی آمادگی کمک داریم. ما با تولیدکنندگان صنایع دستی جلسه داشتیم، هر کجا تولیدکنندگان بخواهند فعالیتی کنند ما طبق توافقی که با وزارت میراث فرهنگی داریم کمک می‌کنیم. دانشگاه‌های ما این آمادگی را دارند که در زمینه آموزش کمک کنند.

سردار اشتری همچنین در جمع خبرنگاران درباره ضابطان قضائی گفت: ما با هماهنگی دادستان کل کشور همکاران را آموزش داده‌ایم و ضابط شده‌اند و گزارش آنها هم برای دستگاه کفایت می‌کند. همکاران هم سریعاً انعکاس می‌دهند.

وی افزود: امنیت هنرمندان صنایع دستی را تأمین می‌کنیم.

در ادامه این برنامه از فرماندهان بازنشسته نیز تقدیر شد.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا