انتظامی

جریمه سه برابری برای توقیف دستگاه فلزیاببه گزارش خبرنگار مهر، پنجمین گردهمایی سراسری فرماندهان، معاونان، مدیران و مسئولان پایگاه‌های یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

در این برنامه سردار حسن مهری فرمانده کل یگان حفاظت از میراث فرهنگی گفت: در سال ۸۳ حفاظت از میراث فرهنگی تشکیل شد. ما در سطح کشور از میراث‌فرهنگی حفاظت می‌کنیم. براساس شرح وظایف که برای ما مشخص شد در ۴ وجه است از جمله انتظامی امنیتی حفاظتی و اطلاعاتی. اکنون با ۶ هزار نفر از شورایاری‌ها جلسه داشته و تفاهم‌نامه امضا کردیم که در امر حفاظت به کمک ما بیایند غیر از آنها با ائمه جمعه نیز صحبت شده است‌.

وی گفت: تاکید دارم که یک تلفن سه شماره‌ای برای یگان داشته باشیم که مردم از این طریق با ما ارتباط بگیرند. دستور العمل میراث بان را نیز داریم که در دستور کار ماست‌. در جرایمی که مردم ممکن است مرتکب تخلف شوند ۷ هزار و ۸۷۳ مورد تخلف گزارش شده و از ۷ هزار و ۴۰۱ مورد برای تشکی پرونده قضائی پیشگیری کرده ایم همچنین در حفاظت از کاخ موزه‌ها و امکان ثبتی و غیر ثبتی نیز به صورت مستمر نظارت می‌کنیم. از ظرفیت‌های قانونی استفاده کرده ایم تا آموزش تخصصی توسط فراجا انجام شود. یک هزار و ۱۰۰ نفر ضابط قضائی آموزش دیده اند، همچنین ۴۵۲ دستگاه فلزیاب کشف شده است در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۹۵۴۲ قلم شیء کشف شده که ۸۷۷۴ قلم آن اصل بوده است.

وی گفت: براساس قانون جلوگیری از قاچاق کالا و ارز پس از استعلام از وزارت صمت قرار شد جریمه توقیف فلزیاب سه برابر نرخ آن دستگاه تعیین شود. در این برنامه از مسؤولان پایگاه حفاظت از میراث فرهنگی استان فارس، دزفول در استان خوزستان. کوه خواجه در استان سیستان و بلوچستان، بافت تاریخی یزد، ساختمان وزارت میراث فرهنگی، تقدیر شد همچنین از دیگر کارکنان یگان حفاظت نیز تقدیر به عمل آمد.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا