انتظامی

از کشف ۱۹هزار بسته تنباکو قاچاق تا کشف ۱۵ فقره سرقت موتورسیکلت


به گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کشف ۸۹ طاقه پارچه قاچاق در مرکز تهران

سرهنگ حسین مافی اظهار داشت: روز گذشته مأموران عملیات کلانتری رازی حین گشت زنی به یک وانت مزدا مشکوک می‌شوند و برای بررسی موضوع دستور توقف خودرو را اعلام می‌کنند.

وی با بیان اینکه متهم به محض مشاهده مأموران با سرعت از محل متواری شد، افزود: در یک تعقیب و گریز پلیسی خودرو متوقف و ۸۹ طاقه پارچه فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی کشف شد.

سرکلانتر هشتم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و در تحقیقات اولیه به جرم خود و حمل پارچه قاچاق از استان غربی کشور به قصد تحویل در بازار تهران معترف و کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۵ میلیارد ریال اعلام کردند.

سرهنگ مافی با اشاره به اینکه قاچاق تهدید بزرگی برای امنیت اقتصادی کشور است در پایان خاطر نشان کرد: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف و توقیف بیش ۳ میلیارد ریال دخانیات در جنوب تهران

سرهنگ علی ولی پور گودرزی توضیح داد: در راستای پایش و کنترل بازار و جلو گیری از قاچاق و احتکار کالا، مأموران این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده میدان قیام شدند.

وی عنوان داشت: در ادامه تحقیقات مشخص شد کالاها بصورت شبانه خودروهای شوتی کالای قاچاق را از استان‌ها جنوبی کشور به این انبار منتقل و دپو شده است و فاقد هرگونه اسناد و مدارک، فاکتور و ثبت در سامانه جامعه تجارت است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به اینکه کاراگاهان با دستور قضائی انبار مذکور را پلمب کردند افزود: در این عملیات ۱۹ هزار و ۵۶۰ بسته در مجموع ۱۰۱۰ کیلوگرم تنباکو قاچاق کشف و در این رابطه یک نفر دستگیر شد.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۳ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: مبارزه با قاچاق و واردات کالاهای ممنوعه همواره در دستور کار پلیس قرار داشته است لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه احتکار کالا با این پلیس به شماره‌های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.

کشف ۱۵ فقره سرقت موتورسیکلت

سرهنگ کیومرث حسنوند اظهار داشت: در پی افزایش سرقت موتورسیکلت در محله گاندی تهران دستگیری سارق یا سارقان را تیمی از مأموران کلانتری ۱۰۳ گاندی بر عهده گرفته و گشت زنی‌های هدفمند را افزایش دادند.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات به عمل آمده ساعات تردد باند ۳ نفره که با دو موتورسیکلت جهت سرقت مراجعه می‌کنند را شناسایی کردند افزود: حین گشت زنی در نقاط جرم خیز و دارای سابقه سرقت دو موتورسیکلت با همان مشخصات را مشاهده که در کنار موتورسیکلت‌های پارک شده داخل پیاده رو در حال باز کردن موتورسیکلتی می‌باشند که سریعاً وارد عمل شده و در یک عملیات غافلگیرانه قبل از هر اقدامی هر سه متهم دستگیر شدند.

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در بررسی اولیه از متهمان آلات و ادوات سرقت کشف و متهمان ۲۷ الی ۳۲ ساله که ساکن استان البرز بودند در تحقیقات اولیه با توجه به ادله و شواهد موجود به جرم خود و سرقت موتورسیکلت در محله گاندی و ۱۵ فقره سرقت مشابه معترف شد که مال باختگان شناسایی و به کلانتری دعوت شدند.

سرهنگ حسنوند با اشاره به سوابق متعدد سارقان در امر سرقت و تحمل حبس در زندان در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

دستگیری سارقان منزل با حضور بزنگاه پلیس

سرهنگ امیر هوشنگ امیری اظهار داشت: عملیات کلانتری ۱۳۰ نازی آباد حین گشت زنی در محل نازی آباد به یک دستگاه خودرو سواری که دو نفر داخل آن بوده و دو نفر دیگر بیرون از خودرو که به نظر می‌رسید در حال زاغ زنی منزلی هستند مشکوک شدند و آنها را زیر نظر گرفتند.

وی با بیان اینکه مأموران ابتدا پلاک خودرو را استعلام و مشخص می‌شود پلاک خودرو سرقتی است افزود: مأموران برای دستگیری متهمان اقدام ولی هر ۴ متهم با استفاده از خودرو قصد متواری شدند از محل را داشتند که با یک عملیات ضربتی پلیس خودروی متهمان متوقف و راننده و یکی از سرنشینان خودرو دستگیر شد.

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در بررسی اولیه از خودرو متهمان پلاک اصلی خودرو و آلات و ادوات سرقت اعم از پیچ گوشت‌های مختلف و دیلم و … کشف شد که متهمان در تحقیقات اولیه به قصد خود مبنی بر سرقت منزل با همدستی دیگر متهمان معترف شدند.

سرهنگ امیری با اشاره به سوابق متعدد سارقان در امر سرقت و تحمل حبس در زندان در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و دستگیری متهمان متواری ادامه دارد.

از کشف ۱۹هزار بسته تنباکو قاچاق تا کشف ۱۵ فقره سرقت موتورسیکلت

عاملان شرارت در اتوبان سعیدی دستگیر شدند

سرگرد محمد زیدی در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: اوایل ماه گذشته و در پی وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی در اتوبان سعیدی که منجر به مجروح شدن چند نفر به وسیله سلاح سرد (قمه) شده بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار تیمی از مأموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی بیان داشت: مأموران پلیس با اشراف و کار گسترده اطلاعاتی، مخفیگاه این افراد شرور را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی، در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی ۳ تن از عاملان اصلی این درگیری را در مخفیگاهشان در جنوب غرب تهران دستگیر کردند.

سرگرد زیدی در ادامه تصریح کرد: متهمان دستگیر شده که همگی دارای سابقه شرارت می‌باشند، در همان بازجویی‌های اولیه به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را از این اقدام شرورانه، اختلاف حساب قبلی و قدرت‌نمایی ذکر کردند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هر ۳ متهم دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند، از ادامه تلاش مأموران پلیس برای شناسایی و دستگیری سایر مرتبطان با این پرونده خبر داد.

معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی تهران با اشاره به این که امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است و با کسانی که بخواهند این امنیت را خدشته دار کنند و موجب سلب آسایش و آرامش مردم شوند قاطعانه برخورد خواهد شد، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه هنجار شکنی مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا